14-16 січня в Харкові пройшли молитовні зустрічі, присвячені Тижню молитви за єдність християн, в яких прийняли участь єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц, єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви Павло Гончарук, єпископ Василь (Тучапець), очільник Харківського екзархату Української Греко-Католицької Церкви та інші служителі і віряни вищеназваних Церков.

Молебень в Соборі УГКЦ

14 січня молебень пройшов в Соборі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, 15 січня — в Соборі успіння Діви Марії РКЦ, а 16 січня його приймала громада Святого Вознесіння НЄЛЦУ. Цього року Тиждень був присвячений заповідям любові у: “Люби Господа, Бога свого… і ближнього свого – як самого себе” (Євангеліє від Луки.10:27) Посібник для його проведення опублікований католицькою Дикастерією сприяння єдності християн та Всесвітньою Радою Церков. Тексти з коментарями, молитви та вказівки для проведення цих днів підготувала екуменічна група із західноафриканської країни Буркіна-Фасо, під проводом місцевої спільноти «Chemin Neuf».

Молобень в Соборі РКЦ

Учасники піднесли молитви за єдність християнського світу та співали духовні гімни з проханням Божого заступництва за Україну. Ті, хто прийшов на молитву в лютеранську громаду, отримали можли вість ознайомитися з актуальним виданням “Біблійні Гасла”. Гасло на 2024 рік: “Нехай між вами все робиться з любов’ю” (1-е до Коринтян 16:14) – перегукується з темою Тижня.

Павло шварц з примірником “Біблійних гасел”

Ініціатором таких молитов став католицький священик із Ліона, Поль Кутюр’є, який висловив ідею молитися “за єдність Церкви, яку бажає Христос”, закликавши вірян незалежно від їхньої церковної або конфесійної приналежності – католиків, православних, протестантів і християн із різних конфесій. У 1933 році він запросив всіх бажаючих в Ліоні приєднатися до щорічних днів молитви за християнську єдність, а в 1935 році – встановити традицію всесвітнього Тижня молитви за єдність християн.

Учасники молитви в громаді НЄЛЦУ

У 60-х роках ХХ століття ідея всесвітнього Тижня молитви за єдність християн отримала підтримку на ІІ Ватиканському Соборі Римсько-Католицької Церкви. Попередньо вона була була підтримана на рівні Всесвітньої Ради Церков, яка висунула пропозицію всім Церквам світу об’єднатися у спільній молитві за єдність. Таким чином, глобальна молитва за єдність християн відбувається щорічно вже понад 50 років, і загалом ця традиція існує вже близько 90 років. В Харкові Тиждень проходить вже протягом 15 років.

Фото – пресслужба Харківського екзархату УГКЦ