Друга зум-конференція глав Церков Союзу ЄЛЦ відбулася 21 липня.

Шість керівників Церков Союзу: в Грузії – єпископ Маркус Шох, в Казахстані – архієпископ Юрій Новгородов, в Киргизстані – єпископ Альфред Айхгольц, в Росії – архієпископ Дітріх Брауер і єпископ Олександр Шайерманн і в Україні – єпископ Павло Шварц – обмінялися думками щодо подій в громадах Церков за останні чотири місяці, а також щодо планів до кінця поточного року.

Учасники зустрічі відзначили, що коронавірусна інфекція дуже ускладнює діяльність громад. Проте, у всіх Церквах проводяться регулярні богослужіння, біблійні годинни, хоча і з меншою кількістю прихожан.

У Казахстані і в Киргизстані відбулися засідання Синоду. Літні табори проводяться в залежності від ситуації в регіоні. Єпископ Шварц інформував керівників Церков Союзу про ситуацію, що склалася з врегулювання кадрових питань та питань з нерухомістю громад Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України.

Архієпископ Дітріх Брауер запропонував запросити на наступну зум-конференцію ректора Теологічної Семінарії Антона Тихомирова, щоб глави Церков могли отримати «з перших рук» інформацію про нові завдання семінарії, яка у вересні 2020 року перемістилася в Петрікірхе, і 18 квітня цього року було освячено її нові приміщення.

Шість керівників Церков Союзу і керуюча канцелярією архієпископа ЄЛЦ Росії Марина Худенко знову зустрілися на платформі Zoom

Керівники Церков обговорили можливості поповнення Пасторського фонду шляхом залучення партнерів кожної з Церков Союзу.

Керуюча Канцелярією Архієпископа Марина Худенко поінформувала глав Церков про поточний стан справ по євангелізаційним проектам, а також про необхідність пайової участі в оплаті членських внесків у Всесвітню Лютеранську Федерацію (ВЛФ) і у Спільноту Євангельських Церков Європи.

Наступна, в цей раз очна, зустріч кервників Церков відбудеться в Талліні 27-28 вересня 2021 року. На запрошення ВЛФ, під час свого візиту в естонську столицю Рада єпископів зустрінеться з генеральним секретарем ВЛФ Мартіном Юнге, який закінчує своє служіння на цій посаді в листопаді 2021 року, і з керівником європейського департаменту ВЛФ Іренеуш Лукасом.

Платформу для зустрічі надасть Естонська Євангелічно-Лютеранська Церква на чолі з архієпископом Урмасом Віїлма. Головною темою зустрічі стане питання про пряме членство Церков Союзу ЄЛЦ в ВЛФ. Сьогодні вони представлені в цьому всесвітньому співтоваристві тільки як учасниці Союзу ЄЛЦ.

Рада єпископів прийняла рішення направити запрошення партнерам в Євангелічній Церкві Німеччині і y ВЛФ на наступне очне засідання в Ташкенті в березні 2022 року.

За матеріалами elkras.ru