26 березня 2024 р. о 14.00 представники громади НЄЛЦУ в Кривому Розі та товариства німців “Відергебурт” взяли участь в події «Культурний колаж: Земля поетів і мислителів» представивши німецьку культуру. Вона відбувалася в приміщенні хабу #Sgovhub за підтримки Виконавчого комітету Саксаганської районної ради міста та міського Відділу мистецтв.

Члени громади Олександр Данилов, Лідія Журавка. Олена Бренгач та Сергій Максимовський розповіли про переселення німців на українські землі, часи розквіту і занепаду німецької спільноти, особливо згадавши трагічні події депортації народу до Сибіру, Уралу та Середньої Азії.

Також вони широко представили духовне життя, культуру та традиції німців, зокрема про святкування Великодня та Різдва, розповівши про християнське походження цих свят та історії відомої різдвяної пісні “Stiele Nacht”, яка часто лунає як в церквах, так і поза ними в різдвяний час. Представники громади зробили огляд культури Німеччини, згадавши про видатних композиторів, художників та відомі пам’ятки.

Учасники “Колажу” дізналися і про сучасне життя лютеранської громади та товариства німців в Кривому Розі, їх повсякденну діяльність, волонтерську та соціальну допомогу, яки вони надають під час війни.