У рамках проекту «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині» відбулися воркшопи для студентів «Ідентичність та її сприйняття молоддю з різних країн та релігійних конфесій». Молоді люди з чотирьох країн обговорювали ідентичність у різних контекстах та планували подальшу спільну діяльність.

Учасники воркшопу

Воркшоп проходив у Фалентах під Варшавою з 13 по 17 листопада. У ньому взяли участь студенти з Білорусі, Німеччини, Польщі та України з протестантських, православних та католицьких Церков. Метою конференції було створення групи, яка б хотіла працювати в рамках проекту «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині», який координує Польська Екуменічна Рада.

НЄЛЦУ на воркшопі презентувала Дарина Берковська, яка зараз служить кантором громади в Вінниці. Вона ділиться своїми враженнями:

«Ще під час служіння в Харкові я зацікавилася питанням взаєморозуміння між різними християнськими конфесіями, адже поділ Єдиної Церкви – результат людської діяльності, нашої грішної природи. Але ми можемо з цим хоч трохи впоратися. І молодь, на мою думку, є рушійною силою цього процесу.

На воркшопі я зустрілась з чудовими людьми з різних країн і різних церков. Основною темою конференції було визначити, що таке ідентичність, в тому числі і релігійна. Ми прослухали курс міні-лекцій від теологів з різних країн. Я б хотіла відзначити лекцію о. Андрія Зелінського, яка була для мене особливо цікавою. Також протягом конференції ми виконували різні активності, призначені для кращого розуміння себе і оточуючих. Навіть не можу уявити, яку величезну працю зробили організатори задля всього цього! Дуже їм вдячна.

Важливою частиною заходу були виступи молодих людей з різних Церков. В своїй доповіді я розповідала про свою релігійну ідентичність. Під час написання тексту до неї я ще раз пережила той шлях, який я пройшла, перш ніж стати лютеранкою. Я вдячна Богу за нього і за те, де я тепер в своїх пошуках віри.

Авжеж, наше спілкування на воркшопі не обмежувалося визначеною програмою. Ми дуже багато розмовляли, обмінювались культурним досвідом, розповідали про особливості менталітету в наших країнах. І багато говорили про релігію. Маю сказати, що я за все життя стільки нового і цікавого не дізнавалась про інші церкви! За час проведений разом ми стали добрими приятелями і продовжуємо підтримувати зв’язок. Хочеться, щоб екуменічний рух ставав більш масовим. Сподіваюсь, ми цьому посприяємо

Я дуже вдячна Єпископу Павлу Шварцу за надану можливість поїхати на цей воркшоп».

Протягом усього воркшопу окрім студентів, брали участь директор канцелярії Польської Екуменічної Ради (ПЕР) о. Гжегож Гємза, член робочої групи проекту «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині» Маркус Грімм, а також співробітники офісу ПЕР.

Група продовжувати діяльність надалі. Учасники семінару, не бажаючи гаяти часу, запланували наступну онлайн-зустріч через тиждень після конференції.

За матеріалами ekumenia.pl