3-5 травня, за підтримки Спільноти Протестантських Церков Європи, єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц здійснив робочий візит до Відня та Братислави.

В перші два дні на нього чекала насичена програма у Відні. НЄЛЦУ веде свою історію не лише від Євангелічно-Лютеранської Церкви в Російській Імперії, а й від тих євангелічних громад, які існували на території Галичини у складі Імперії Габсбургів. Відтак, подібний візит є не стільки встановленням, скільки відновленням духовних зв’язків.

Павло Шварц в Австрії

Зустрічі з єпископом Євангелічної Церкви Австрії Міхаелєм Халупкою та іншими членами Вищої Ради Церкви, а також директором австрійського церковного благодійного фонду “Дияконія” Марією Катариною Мозер, мали ознайомчий характер. Єпископ Шварц мав нагоду безпосередньо розповісти про ситуацію в Україні та запросив до співпраці з громадами в Західних областях. “Я прошу, щоб наші друзі фокусувалися не лише на короткострокових, але й на довгострокових проектах. Бо наслідки війни відчуватимуться ще довго”, – закликав він. Наразі австрійська “Дияконія” разом із Всесвітньою Лютеранською Федерацією підтримує служіння нашим біженцям в країнах Європейського Союзу, що межують з Україною.

Зустріч з членами Вищої Ради Церкви

Однією з таких країн є Словаччина, яку Павло Шварц відвідав наступного дня. Євангелічна Церква Словаччини вже прийняла 1200 біженців з України, ще більшій кількості допомогла на кордоні, а також надала велику фінансову допомогу. 5 травня служитель зустрівся з Генеральним єпископом Церкви Іваном Елько та єпископами Західного та Східного церковних округів – Петером Міхочем і Яном Хробонєм. Останній брав участь у благословінні Павла Шварца на єпископське служіння у 2019 році.

Зустріч у Словаччині

Під час зустрічі обговорювалися непрості питання роздачі гуманітарної допомоги в місцях, де продовжуються бойові дії. Зокрема, Павло Шварц наголосив, що “Правдиве служіння ближньому розпочинається тоді, коли людина усвідомлює, що є безпорадним грішником, і що лише Бог може наділити її силою”. Він поділився планами на два великих проєкта: надання церквою психологічної допомоги та допомоги безробітним. Представники Словацької Церкви пообіцяли закупити медикаменти, зокрема на потреби пацієнтів, які мають психіатричні діагнози, та передати їх в ті доступні регіони, де є найбільша потреба.

Павло Шварц і Маріо Фішер

Крім того, під час свого візиту, єпископ зустрічався з Генеральним Секретарем Спільноти Протестантських Церков Європи Маріо Фішером, якому передав бажання НЄЛЦУ доєднатися до Спільноти в якості незалежної національної Церкви, а також дав чотири інтерв’ю місцевим медіа. Висловлюємо велику подяку СПЦЄ та особисто Маріо Фішеру за організацію цього візиту!