Єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц взяв участь в засіданні Міжурядової українсько-німецької комісії із співробітництва у справах осіб німецького походження, які проживають в Україні. Воно проводилося під головуванням співголів: Заступника Міністра закордонних справ України пана Миколи Точицького та Уповноваженого Федерального уряду з питань переселенців і національних меншин професора д-ра Бернда-Бернгарда Фабріціуса. Сторони представили заходи на підтримку німецької національної меншини впродовж 2020‒2021 років, заслухали виступи представників громадських об’єднань німецької спільноти України та інформацію від німецької сторони щодо змін у фінансових інструментах підтримки німецької національної меншини.

Фото – Державна служба етнополітики та свободи совісті

З доповіддю виступив також і Павло Шварц. Він розповів про сучасний стан Церкви, виклики, які пов’язані з поширенням пандемії коронавирусу та нові можливості, які відкрились у цей час. Зокрема, зрушення відбулися в сферах душеопікунства, освіти, соціального служіння і культурних заходів. Проекти та служіння в 2020-2021 році були підтримані Союзом Мартіна Лютера (Ерланген), Євангелічною Церквою Німеччини, Євангелічною Церквою Баварії, фондом Густав Адольф Верке, Німецьким комітетом Всесвітньої Лютеранської Федерації та іншими закордонними та українськими організаціями. Особливо він відзначив якісну співпрацю з Посольством, Генеральними та Почесними Консульствами ФРН, Фондом Конрада Аденауера та Державною службою етнополітики та свободи совісті.

Тим не менш Павло Шварц відмітив і певні труднощі, з якими зіштовхується Церква, зокрема проблему реституції (повернення прав власності) церковного майна, бюрократизації державної системи та незрозуміла справа вартості оплати енергоносіїв для релігійних організацій на рівні для населення, перед кожним опалювальним сезоном.

«Не зважаючи на перераховані труднощі, ми налаштовані позитивно та віримо, що у співпраці з державними органами можливо вирішити всі ці проблеми і тим самим створити кращі умови для спільного служіння суспільству зі сторони нашої Церкви та інших релігійних спільнот України» – зазначив єпископ.