Громада «Преображення», Біла Церква

Перші збори нашої громади відбулися у серпні 1997 року. На цих зборах був присутній Герд Зандер, який тоді служив єпископським візитатором НЄЛЦУ. Він привіз нам перші наші пісенники, якими ми користуємося досі. Восени того ж року два представники від громади – Павло Штольц та Віктор Ганжа були запрошені на Синод до Одеси. У березні 1998 року наша громада була зареєстрована. На час свого заснування громада налічувала близько 60 осіб. Вона була створена членами товариства німців “Відергебурт”, але це не ніколи не означало, що членом громади міг бути лише німець. Богослужіння проводив Павло Вікторович Штольц. Він знайомив нас з Біблією і читав проповіді, які надсилали з НЄЛЦУ.

Перша конфірмація відбулася на Різдво, 25 грудня 1999 року. Того дня було конфірмовано 10 людей. Конфірмацію провів єпископський візитатор Едмунд Ратц, який цього дня відвідав нашу спільноту.

Довгий час ми не мали свого приміщення, орендуючи його то у школі, то в дитячому фонді, а тривалий час – займали куточок у краєзнавчому музеї.

З 2001 року один раз на місяць нашу громаду став відвідувати пастор Київської спільноти Петер Захі. За цей час ми виросли духовно, адже проводилися біблійні години, конфірмаційні заняття, заняття з дітьми. Було конфірмовано більше 10 людей і вінчалися дві подружні пари. Члени нашої громади брали активну участь у різних семінарах, організованих НЄЛЦУ та іншими християнськими об’єднаннями: з підготовки та проведення літніх таборів, підготовки Всесвітнього Дня молитви, дияконських семінарах. У травні 2008 року для нашої громади було придбано приміщення.

На жаль, чисельність громади за всі роки дещо зменшилася з різних причин. Багато хто виїхав до Німеччини, дехто відійшов у вічність. Наразі в громаді 15 осіб, з них 12 – конфірмовані, а троє готуються до конфірмації. Двічі на місяць проводяться заняття недільної школи з дітьми віком від 4 до 10 років. Плануємо у 2022 році розпочати дияконський проект допомоги малозабезпеченій родині. Також ми розпочали курс з вивчення книги пастора Грега Фінке «Як бути місіонерами у повсякденному житті», де навчаємось бути свідками Христа.

Любов Литвин, голова ради громади «Преображення» м. Біла Церква