Громада заснована 1805 року німцями – переселенцями з Угорщини та Німеччини.

Від самого початку Нойбург за конфесійною приналежністю був євангелічно-лютеранським. Громада збудувала одну з найгарнійших будівель церкви в регіоні. Церква зачинена радянською владою в 1933 році, а населення депортоване в 1944 в Німеччину.

Новий початок громади став наслідком евангелізації в 2005 році. На сьогодні при громаді працює Дитячий соціальний центр “Віфанія”, що складається з групи дошкільнят (по типу дитячого саду) та трьох груп для дітей початкової школи, що мають проблеми з навчанням та соціальним забезпеченням.


Пастор Вольфганг Хельдт-Маєрдінг

Пастор Вольфганг Хельдт-Маєрдінг

Моя батьківщина – Фленсбург. Це найпівнічніше місто Німеччини, яке межує безпосередньо з Данією. По обидві сторони кордону існують меншини. На німецькій стороні – датська, а на датській – німецька. Завдяки Євросоюзу ця межа ледь відчутна. У Фленсбурзі існує Європейський центр для європейських меншин, в якому представлені також питання німецької меншини в Україні. Я одружений зі своєю дружиною Сільвією, яка служить пастирем в одній з найбільших церков міста Фленсбурга. Наші обидва дорослі сини Тобіас та Йонас живуть у Берліні.

ЄЦН – Євангелічна Церква Німеччини доручила мені служіння в Україні. У 2017/2018 рр. я був пастором Німецької Євангелічно-Лютеранської церкви Св. Катерини у м. Києві. Моя поточна робота, на додаток до загального пастирського служіння – це, зокрема, бути контактною особою з німецької сторони для новообраного керівництва НЄЛЦУ та їх громад.

Особливо я радію своєму проповідуванню у громаді Новоградівки і з нетерпінням чекаю зустрічі з усіма людьми, які хочуть нести мир і любов Бога у цей світ.