17-19 серпня відбулася спільна конференція служителів НЄЛЦУ та Спільноти Реформатських Євангелічних Церков та членів їх родин. Вона пройшла в мальовничому куточку України на березі річки Тернава поблизу Кам’янця-Подільского.

На березі Тернави

Учасники конференції мали можливість поділитися станом справ в громадах і об’єднаннях та обговорити декілька важливих теоретичних та практичних тем. Жваву дискусію викликала тема місії. Учасники заслухали доповідь пастора Олександра Гросса щодо бачення «церкви-родини», яка охоплює служінням не лише окрему групу людей, але об’єднює різні покоління і соціальні верстви. Після цього були сформовані три малі групи, згідно до локації служіння громад – велике місто, мале місто та село, де була можливість обговорити практичне втілення цього бачення в конкретному контексті.

Крім того учасники конференції вислухали та обговорили доповіді про «Сакральність та святість в лютеранському та реформатському розумінні» та привабливість лютеранської і реформатської конфесії в Україні.

Служителі та їх родини також мали можливість відвідати видатні історичні пам’ятки: Хотинську та Кам’янець-Подільську фортеці – і час для спільного відпочинку.

Учасники конференції біля Хотиської фортеці

Під час конференції служителі чотирьох громад СРЄЦ: «Христа Спасителя» та «Божий Завіт» м. Рівне, «Святої Трійці» м. Івано-Франківск та «Святого Андрія» с. Підгайчики – заявили про їх бажання приєднатися до НЄЛЦУ. Представники цих громад візьмуть участь в конференції для Голів рад громад НЄЛЦУ 10-11 вересня в Петродолинському, а подальші кроки їх інтеграції будуть затверджені Синодом.