Проект «Подарунок під ялинку», який організовує Центр Місії і Євангелізації Євангелічно-Аугсбурзької Церкви в Польщі (https://cme.org.pl/prezent/), триває рівно 20 років! За цей час майже 100 000 дітей з різних країн Європи (і не тільки) отримали різдвяні подарунки.

З самого початку існування цього проекту він був скерований на допомогу для України. Таким чином організатори «Подарунку під ялинку», пам’ятаючи про подарунки, які свого часу вони отримували з Німеччини, хотіли мотивувати людей з Польщі ділитися своєю любов’ю з іншими. І це їм беззаперечно вдалося, адже проект вже відсвяткував своє 20-ліття та незабаром святкуватиме 100 000 зібраних різдвяних подарунків.
Цей прекрасний проект дає можливість для дарувальників практично відчути та зрозуміти значення слів Ісуса Христа: “Блаженніше давати, ніж брати”. Для українських дітей та дорослих він дає можливість побачити вияв безкорисної любові та турботу та надихнути на подібні діла милосердя.

Цього року Благодійний фонд «Дияконія Україна», який допомагає реалізувати проект в Україні, не мав змоги отримати подарунків зібраних під час проекту “Подарунок під ялинку”, як це було минулого року. Це було пов’язано з ускладненнями з переміщенням гуманітарних вантажів через кордон під час пандемії. Але дякуючи неймовірній жертовності польських дарувальників, яких не зупинив навіть важкий 2020 рік, вдалося зібрати рекордну суму для проекту на закупівлю аж 1468 подарунків. Це маленьке чудо дає нам свідоцтво про те, що навіть у важкі часи ми здатні з Божою поміччю допомагати нашим ближнім.

На отримані кошти організації, що безпосередньо працюють з дітьми були закуплені різноманітні речі: солодощі, канцтовари для школи, цікаві дитячі книги та іноді продукти харчування чи засоби гігієни. Організації спробували індивідуально підібрати подарунки для дітей там, де це було можливо.

Проект «Подарунок під ялинку» 2020 рік в цифрах:
300 – подарунків для дітей з німецької балки Одеська область;
200 – для дітей Бердянську і околиці, якими опікується Карітас-Спес та Євангелічно-лютеранська громада;
100 – для дітей села Зміївка, Херсонська область;
100 – для дітей Івано-Франківська з якими працює дитячий центр «Назарет»;
50 – для дітей міста Рівного, якими опікуються дві місцеві реформатські громади;
45 – подарунків для дітей Кременчука,
30 – Запоріжжя;
20 – Полтава;
200 – для дітей, якими опікується харківська міська організація «Союз Чорнобиль»;
136 – для учнів харківської християнської школи “Початок мудрості”
50 – для дітей, зокрема для дітей з інвалідністю, з якими працює харківська громадська організація «Юту»;
20 – подарунків з засобами гігієни для підопічних обласного спеціалізованого будинку дитини «Гіппократ» м.Харків;
80 – для дітей Харкові та області з якими працює УГКЦ;
30 – для дітей громади Української лютеранської Церкви в м.Харкові;
28 – для дітей з пресвітеріанської громади м.Харкова та дітей з Донбасу;
79 – для дітей з якими проводиться заняття та опікується Євангелічно-лютеранська громада «Святого Вознесіння».
Загалом 1468 подарунків та 1468 щасливих дітей.

Подарунки дітям Кременчука

Щиро дякуємо всім дарувальникам, які поділилися частинкою своєї любови з українськими дітьми.

Дякуємо також всім організаціям, які прийняли участь в проекті – закупили подарунки, організували їх роздавання враховуючи всі карантині приписи та надіслали нам гарні світлини.