Дияконічна громада. Саме таку назву по відношенню до Євангелічно-Лютеранської церкви села Новоградківка я почув декілька днів тому і задумався над тим, чи це дійсно так. Чи справді ми можемо так себе називати?

Дияконія – це церковна назва для соціальної роботи, яка також має духовну складову. З грецької  “дияконос” означає “служитель”. Той, хто служить іншим. Той, хто має покликання, бажання та відповідальність підтримувати нужденних в їх складному становищі.

Громада Новоградківки, хоч і створена разом с поселенням  (німецька колонія Neuburg) в 1804 році , насправді пережила своє нове народження після довгих років заборони радянською владою лише в 2004 році. Відтоді невелика група людей, що сповідають християнську віру згідно лютеранському віровизнанні, активно навчається Слову Божому та практикує соціальне служіння. П’ятнадцять років люди збирають та передають тим хто потребує одяг, взуття, меблі, посуд, книги. Навколишні громади також передають нам те, що зібрали для підтримки людей. Гуманітарна допомога, як прийнято її називати, розподіляється серед родин в декількох селах.

Окрім цього, громади завжди була залучена до різдвяних проектів. Наприклад, для діток привозили та роздавали подарунки. Тисячі з них отримували частинку любові від інших дітей. Найстарші, та часто дуже нужденні пенсіонери, також понад п’ятнадцять років отримують різдвяні продуктові пакети з привітанням від громади. І тут також можна казати про декілька тисяч людей.

Окремим служінням громади, є Дитячий денний центр “Віфанія”, який святкував своє десятиріччя. Діти з початкової школи, чотири дні на тиждень приходять до нашого центру. Тут вони отримують харчування, індивідуальний підхід у навчанні та розглядають чергову біблійну історію. Саме проблеми з навчанням, а також соціальний стан родин, стають підставою для допомоги дітям від лютеранської громади. Члени церкви докладають максимум зусиль, щоб діти навчилися читати, писати та рахувати. Партнером нашого центру є сільська школа, яка рекомендує дітей та підтримує в навчальному процесі.

7 вересня 2020 року стартував новий навчальний рік в центрі “Віфанія”. П’ятнадцять дітей протягом року до кінця травня отримуватимуть індивідуальну допомогу у навчанні. Вони будуть огорнені любов’ю та просто людським відношенням до себе.

Початок вересня відкриває для нас нову сторінку в дияконічній діяльності. Ми розпочали ще одне постійне служіння, яке спрямоване на підтримку найбільш вразливої верстви населення. Поки що десять жінок та чоловіків, які знаходяться в складному становищі отримують від нас гарячі обіди в термоупаковці з доставкою на дом. Ми віримо та сподіваємось, що ця справа розвиватиметься в майбутньому.

Члени Євангелічно-Лютеранської церкви в селі Новоградківка вдячні Богу, друзям і партнерам в Україні та інших країнах (перш за все в Німеччині) за молитовну та фінансову підтримку нашої громади, яка справедливо носить назву “дияконічна громада”, або ж громада, яка служить.  Дякуємо за співпрацю всім, хто задіяний в нашому служінні.

 Олександр Гросс, пастор громад Одеської області, президент Синоду НЄЛЦУ