Дияконічна громада- саме таку назву по відношенню до Євангелічно-лютеранської релігійної громади села Новоградківка я почув декілька дні тому і задумався над чим, чи це дійсно так, чи ми справді відповідаємо саме такій назві.

Дияконія – це церковна назва для соціальної роботи, яка також має духовну складову. З грецької  “дияконос” означає “служитель”. Той, хто служить іншим. Хто має призвання, бажання та відповідальність підтримувати потребуючих в їх складному житті.

Громада Новоградківки, хоч і створена разом с поселенням  (німецька колонія Neuburg) в 1804 році , насправді пережила своє нове народження після довгих років заборони радянською владою лише в 2004 році. Відтоді невелика група людей, що сповідають християнську віру у лютеранському віровизнанні, активно навчається Слову Божому та практикує свою віру в соціальному служінні. П’ятнадцять років люди збирають та передають потребуючим одяг, взуття, меблі, посуд, книги. Сусідні громади також передають нам зібране для підтримки людей. Гуманітарна допомога, як прийнято її називати, розподіляється серед родин в декількох селах.

Окрім цього, громади завжди була заангажована в різдвяних проектах. Наприклад, для діток привозили та роздавали дитячі подарунки. Тисячі дітей отримували частинку любові від інших дітей. Найстарші, та часто дуже потребуючі пенсіонери, також понад п’ятнадцять років отримують різдвяні продуктові пакети з привітанням від громади. І тут теж мова йде про декілька тисяч людей.

Окремим служінням громади, якє святкувало своє десятиріччя, є Дитячий денний центр “Віфанія”. Діти віком початкової школи, чотири дні на тиждень приходять до нашого центру. Тут вони отримують харчування, розглядають чергову біблійну історію та мають індивідуальний підхід у навчанні. Самє проблеми з навчанням, а також соціальний стан родин, стають підставою для допомоги дітям від лютеранської громади. Члени церкви  прикладають максимум зусиль, щоб діти навчилися читати, писати та рахувати. Партнером нашого центру є сільська школа, яка рекомендує дітей та підтримує в навчальному процесі.

7 вересня 2020 року стартував новий навчальний рік в нашому дитячому центрі “Віфанія”. П’ятнадцять дітей протягом року до кінця травня будуть отримувати індивідуальну допомогу у навчанні. Вони будуть огорнені любов’ю та просто людським відношенням до себе.

Початок вересня відкриває для нас нову сторінку в соціальному служінні. Ми розпочали ще одне постійне служіння, яке спрямоване на підтримку найбільш вразливої верстви населення. Поки що десять жінок та чоловіків в складному положенні отримують від нас гарячі обіди в термоупаковці з доставкою на дом. Ми віримо та надіємось, що ця справа може розвиватись в майбутньому.

Члени євангелічно-лютеранської церкви в селі Новоградківка вдячні Богу, друзям і партнерам в Україні та інших країнах (перш за все в Німеччині) за молитовну та фінансову підтримку нашої громади, яка справедливо носить назву “дияконічна громада”, або ж громада, яка служить.  Дякуємо за співпрацю всім, хто задіяний в нашому служінні.  

Олександр Гросс, пастор громад Одеської області, президент Синоду НЄЛЦУ