З 28 травня по 4 червня лютеранська Громада Святого Павла проводила Літній ярмарок. Мета ярмарку підтримати одеситів та гостей міста, в тому числі і внутрішньо-переміщених осіб та створити безпечний та комфортний простір для дітей та дорослих, а також зібрати кошти на підтримку Сил Оборони України. Цього разу ярмарок присвячений сезону святкування П’ятидесятниці та Святої Трійці. Також на цей період випадає День Захисту дитини, тому особливу увагу організатори приділили тому, щоб діти також могли насолодитися ярмарком: у дворі стояв батут та працювали дитячі майсер-класи. На гостей чекали традиційний фудкорт, зі смачними стравами, фотозона, кіоски з тематичними прикрасами ручної роботи та багато інших цікавинок.

Особливо насиченим на події перший день ярмарку. Він розпочався зі святкового богослужіння, присвяченого Святу П’ятидесятниці – Дня Сходження Святого Духа на апостолів. В день відкриття відбулися два концерти молодих виконавців: дітей ОДМЛ ім. П. С. Столярського та духового оркестру студентів ОНМА ім. А. В. Нежданової. Присутні відзначили високий рівень виконання класичних творів юними майстрами.

Серед цікавинок першого дня ярмарку був приїзд до одеської Кірхи пожежно-рятувальної машини, екіпаж якої зустрівся з дітьми. Одеські рятувальники продемонстрували роботу пожежної машини. Інструктор-рятувальник застосовував кисневий балон і захисну маску, демонстрував інші цікаві пристрої, що викликали не менший захват у дітей. Справжня пожежно-рятувальна машина із забавним ім’ям «Касатка» на годину перетворилася на велику яскраву іграшку, що сяє на сонці, на яку можна було лізти сходами, посидіти в кабіні і навіть випустити воду з пожежного гідранту!

Також рятувальники провели інструктаж щодо поводження з вибухонебезпечними предметами, показали на навчальних муляжах, як вони виглядають та попередили, що у разі виявлення схожих предметів, діти в жодному разі не повинні до них підходити, але негайно повідомити дорослих, які покличуть рятувальників. Від імені Головного управління ДСНС Одеської області дітям дарували яскраві червоні кульки із символікою ДСНС. Зустріч із рятувальниками у одеської Кірхи нікого не залишила байдужим.

На жаль, святкування на вулиці перервала сильна злива, тому деякі заходи організатори буди змушені перенести на інші дні. Зокрема, 31 липня  на площі перед кірхою відбулося креативне фаєр-шоу, яке було покликане нагадати про Святого Духа, який зійшов на апостолів під час Свята П’ятидесятниці. Шоу в етнічному стилі підкреслило крос-культурний характер і викликало цікавість до історії свята.

Протягом тижня відбувся концерт студентів кафедри вокалу ОНМА ім. А. В. Нежданової та класичні концертні програми органної музики «Вечірні серенади» та «Пори року», виконані органісткою кірхи Веронікою Струк з іншими талановитими одеськими музикантами.

Останньою великою подією стала дитяча програма «Жасмін і Аладин» організована агенцією Оксани Бальжук. Діти були раді поринути в атмосферу східної казки і хоч на деякий забути про тривожну атмосферу війни…

Завершився ярмарок 4 червня на Свято Трійці. На урочистому богослужінні пройшли обряд конфірмації семеро нових членів Громади Святого Павла, які нещодавно закінчили курс основ християнської віри. Громада також приймала Мартіна Вільборга та Андерса Олсона – гостей зі Швеції, представників лютеранської Північно-Східної місії.

Дбайте про благо тієї землі, куди я вас виселив, і молітесь за неї Господеві, бо в її добробуті – і ваше щастя. (Книга пророка Єремії 29:7)

Літній ярмарок став вже третьою масштабною культурною подією Громади Святого Павла за останні місяці. До цього на території кірхи вже пройшли Різдвяний та Великодній ярмарки, які дали одеситам та гостям міста ковток надії посеред війни. Всі події мали також і благодійну складову. Всього було зібрано більш ніж 100 000 гривень які були перераховані благодійним фондам, котрі спрямували їх на конкретні потреби Сил Оборони України. Були закуплені газові балони, акумулятори і т. н. Значна частина коштів (57 500 гривень) була спрямована на виготовлення кровоспинного бинту “Кровоспас” українського виробництва. Маємо надію що ці кошти збережуть багато життів тих, хто захищає мир і спокій на території України.