19 лютого у Лютеранській церкві Святого Павла в Одесі вперше за майже рік війни виступив зарубіжний музикант. Відомий органіст зі Страсбурга Бернар Струбер дав концерт “Музика Незламності”. Це перший іноземний митець, який виступив у кірсі з початку повномасштабної війни, і на концерті був аншлаг.

Фото: Микола Вдовенко

Цього вечора завдяки Бернару Струберу одеські глядачі зуміли відкрити для себе творчість Жана-Філіппа Рамо, Дітріха Букстехуда та інших. Він також приготував для слухачів музичний сюрприз, зігравши імпровізацію із частини опери Рамо “Дарданюс” та пісні Степана Чарнецького”Ой, у лузі червона калина”.

Вперше за музичний інструмент Бернар сів у 9 років. У 13 років він уперше познайомився з органом: грав під час недільних богослужінь. У 16 років він вступив до консерваторії Страсбурга за класом органу, після чого стає переможцем багатьох музичних конкурсів.

Окрім класики, Бернар Струбер виконував твори у стилях рок та джаз, завдяки чому сформував яскраву манеру виконання органної музики, засновану на імпровізації. Під його пальцями та ступнями старовинний інструмент починає звучати зовсім по-новому. Бачити нову суть органу Бернар Струбер вчить і своїх студентів у консерваторії Страсбурга.