Під таким лозунгом 5 березня пройшов черговий Всесвітній День молитви, в якому взяли учать і громади НЄЛЦУ. Він був присвячений невеличкий острівній державі Вануату, яка розташована в Тихому Океані. Матеріали для ВДМ були підготовлені християнками з цієї країни.

Авторський комітет ВДМ 2021

Вануату дуже вразлива країна. Її населення постійно знаходиться під загрозою циклонів (тропічних штормів), землетрусів, вивержень вулканів та інших стихійних лих. Також на острови дуже впливають кліматичні зміни. Тому питання  «На якій основі ми будуємо?» не риторичне для мешканців Вануату. Читання з Божого слова: Псалом 126:1, Книга пророка Ісаї 66:1б, Євангеліє від Матвія 7:24-27 – дуже близькі для вануатійців, бо нагадують про крихкість людського життя перед обличчям стихії та необхідність Божого заступництва. На гербі республіки Вануату розташований девіз «Long God yumi stanap», що можна перекласти з місцевої мови біслама, як «Бог – наша основа».

Ілюстрацією для цьогорічного ВДМ стала картина місцевої художниці Джульєт Піта під назвою «Пет 2» – так назвали циклон, який майже повністю зруйнував Вануату 13 березня 2015 року. Джульєт пережила цей жахливий катаклізм, сховавшись в контейнері з тонких залізних листів разом зі своїми друзями. Циклон тривав всю ніч і вони молилися Богові про порятунок.

Саме цей досвід Джульєт передала на своїй картині. На ній зображена мати, яка намагається захистити дитину від стихії. Червоний колір, який домінує на картині символізує смертельну загрозу, жінка – людей і церкву Вануату, а пальма – Боже Творіння яке стало на захист людей. Бо найчастіше саме старі міцні пальми захищали від ураганного вітру, що сягав 330 километрыв на годину і знищив 90% інфраструктури країни.

Окрім цієї історії, учасники ВДМ познайомилися з історіями інших жінок Вануату: Рети, Моті, Жаклінди, дізналися про їхні молитовні прохання і з’єднали свої серця в молитві.

Всесвітній День Молитви проходить кожну першу п’ятницю березня. ВДМ – всесвітній рух християнок різних конфесій, які щорічно збираються на спільну молитву, який існує понад 100 років. У русі беруть участь християнки понад 170 країн.