26 січня група підтримки Hoffnung für Osteuropa («Надія для Східної Європи»), яка зосереджена на наданні допомоги українським біженцям в Східній Європі, провела відеоконференцію для обміну інформацією щодо ситуації в Україні та суміжних країнах.

У конференції взяли участь представники партнерських церков та установ мережі Hoffnung für Osteuropa, а також партнерські церкви у Центральній та Східній Європі. Від України на конференції виступили єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц та єпископ Закарпатської реформатської Церкви Шандор Зан Фабіан.

Під час конференції обговорювались нагальні потреби на місцях та необхідність надання допомоги, яка доповнить діяльність великих церковних та міжнародних гуманітарних організацій. Метою відеоконференції було розширення та укріплення зв’язків між учасниками Hoffnung für Osteuropa: церквами, їх агентствами та установами, та діючими особами на місцях.

Також з презентаціями про гуманітарні програми виступили представники церков суміжних держав, зокрема Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії, Венгрії, а також Німеччини. На конференції також були присутні інші організації, які активно займаються наданням допомоги як українцям, які залишилися в Україні, так і біженцям.

Під час конференції обговорювалося, що основні тенденції надання допомоги українським біженцям змінюються в напрямку довгострокового планування та координування роботи. Замість екстреного реагування (розміщення на кордонах, надання гуманітарної допомоги) учасники допомагають жінкам та їх дітям у процесі інтеграції, зокрема, знаходять роботу, школи, надають мовні курси. Також реалізується інтеграційна  програма “Містки” та проводиться закупівля українських книжок для дітей з метою облаштування бібліотек.