26 травня закінчився навчальний рік в Дитячому денному центру “Віфанія” Євангелічно-лютеранської громади села Новоградківка. Для нашої громади це служіння давно вже стало пріоритетним. Маленька громада вкладається в те, щоб бути корисними діткам та їх родинам. 

Центр працює вже 12 років, і кожен рік не був схожим на попередній. Приходять нові діти, знижується їх рівень здібностей, а отже – знань та мотивації. Змінюються навчальні програми, які, зі слів наших вчителів, з кожним разом все більш ускладнюють життя дітей та вчителів. Частина дітей навіть з допомогою індивідуального підходу вчителів, залишається нездатною засвоїти основні знання початкової школи. Не надто сильно цьому процесу допомагають і самі батьки. Та вишенькою на торті останніх двох років стали пандемія короновірусу та вторгнення російських військ.

Але серед всіх цих складнощів є маленькі діти з їх потребами в доброму відношенні та дорослі мужні , терпеливі жінки, що віддають свій час та діляться з ними Божою любов’ю. І ця жива історія надихає та надає сили іншим, наповнює серце вдячністю.

Дитячий центр – це чотири дні на тиждень, коли до нас приходять діти. Цього року дітей було спочатку 16, а під кінець залишились лише 12. Діти зазвичай мають деякий час для ігор та спілкування. Для цього в нас є дитячий майданчик та батут в теплу пору року, настільний футбол, конструктор LEGO та багато інших корисних настільних ігор. Після цього настає час для обіду. Кожного дня діти отримують свіжоприготовлену їжу. Як показує життя, їжа їм до вподоби, бо кожен обов’язково бере добавку.

Після обіду настає час для біблійної історії. Тут робота завжди двостороння, бо ми намагаємось навчити дітей історії переповідати. Історія має стати частиною дітей і може колись вплинути на їх життєвий вибір. Після цього діти розходяться по своїм класам та починається повторення знань та робота над домашнім завданням. В часи пандемії та війни, коли школа закрита, ми фактично зайняли її місце: як викладали новий матеріал, так і робили всі необхідні класні та домашні завдання з дітками. Так ми давали їм шанс продовжувати навчання.

4-4.5 години в центрі – невеликий час, але за рік ми стали свідками значних перемін. Діти вчаться допомагати, терпіти, говорити по черзі, навчаються гігієні та ввічливості. Ми відчуваємо, що наша праця не марна. Також ми не втрачаємо надії провести одну або навіть дві зміни дитячого табору влітку!

Після 12 років праці в Дитячому центрі нас залишила Людмила Кексель. Переїзд в іншу країну – це складний вибір. Ми дуже вдячні Людмилі за все, що вона робила з нами та для нас. Вона найбільше за всіх вплинула на те, яким є сьогоднішній Дитячий центр “Віфанія”. Ми бажаємо їй відпочинку та мирного життя.  Божих благословінь!

Також мені хочеться подякувати основним помічникам нашого центру – організаціям “Мартін Лютер Ферайн” та “Мартін – Лютер Бунд” в Баварії. Ви багато що зробили можливим! А також подякувати всім нашим українським друзям, які допомагали пожертвами. Ви наше справжнє натхнення та віра в солідарність і допомогу!

Пастор Олександр Гросс