Вже тринадцятий рік поспіль дитячий центр “Віфанія” Євангелічно-лютеранської громади села Новоградківка відкриває свої двері для навчання та розвитку підростаючого покоління. Протягом усіх років навчання ми мали можливість не лише допомагати дітям та їхнім сім’ям у шкільному навчальному процесі, але й дбали про їхнє харчування, гігієну, частково про одяг та взуття, про їх медичне забезпечення. Також ми намагалися знайомити їх з поняттями віри та християнської етики. За цей час у нас склалися чудові стосунки із вчителями початкових класів середньої школи Новоградківки. У складні часи пандемії та війни ми, по суті, стали школою для наших підопічних, тому що онлайн-навчання для більшості з них неможливе. Відсутність коштів у багатодітної сім’ї для забезпечення дітей навіть смартфонами, не говорячи вже про комп’ютери, слабкий інтернет, нездатність вчитися без нагляду та підтримки вчителів, невміння вчитися у перших класах початкової школи та багато інших причин роблять роботу дитячого центру “Віфанія” безцінною. Наші співробітники щодня спілкуються зі шкільними вчителями, щоб допомогти дітям, знайти найкращий підхід, з’ясувати домашнє завдання. Вчителі так сумують за дітьми, що, буває, й самі приходять до центру, аби позайматися з ними індивідуально. Усе це говорить про чудову форму взаємовідносин, яка склалася, і яка добре будує дітей.

З понеділка по четвер діти мають змогу поринути у живу та цікаву атмосферу: пограти на дитячому майданчику, пострибати на батуті, пограти у футбол, а у дощову чи холодну погоду – у настільні ігри та лего. Тут їх обов’язково нагодують смачним обідом та запропонують докласти максимум зусиль щодо шкільної програми. Також навчальний центр передбачає естетичний розвиток для дітей, а саме, заняття вокалом з професійним викладачем, який навчить усіх бажаючих красиво співати.

За узгодженням з церковною радою громади Петродолинської, у співпраці зі школою та вчителями 3 та 4 класів, цього року ми з радістю відкрили філію дитячого центру у Петродолинському. Також на базі нашої церковної будівлі є чудові можливості для організації харчування, ігор та навчання. Дитячий майданчик та закрита територія створюють безпечні умови для роботи та відпочинку. Наші нові співробітники пройшли практику в основному центрі у Новоградківці та з 12 вересня розпочали самостійну роботу.

У кожному центрі початок нового навчального року супроводжувався святковою атмосферою, з благословенням учнів та вчителів під час недільних богослужінь. У Новоградківці цього року в дитячому центрі передбачено роботу для 12 дітей та разом з Петродолинською філією, ще 26 дітей з особливими потребами додатково матимуть можливість навчатися та розвиватися тут.

Ми щиро дякуємо всім нашим жертводавцям, а особливо організації «Мартін Лютер Ферайн» у Баварії за фінансову підтримку проекту. Ми дякуємо Богові за ідею та супроводження цього служіння протягом минулих років. Молимося про якнайшвидше настання мирного часу та Боже благословення у новому навчальному році.

Олександр Гросс, пастор громади