У першій половині 2023 року громади НЄЛЦУ поповнилися 22 новими членами. Наша невелика Церква, незважаючи на всі складнощі воєнного часу, веде не лише діаконічну, але й місіонерську, зокрема катехизаційну діяльність. Ми активно запрошуємо тих, хто дотичний до нашого служіння, пройти курс Основ християнської віри та розділити наше сповідання. Такі курси, як правило, тривають кілька місяців і включають заняття з вивчення базових доктрин вчення Церкви: Десяти Заповідей, Апостольського Символу віри, молитви Отче Наш і церковних Таїнств: Хрещення та Причастя. Після успішного закінчення навчання і згоди з лютеранським віровченням людина може пройти обряд конфірмації – публічного сповідання своєї віри, та стати повноправним членом місцевої громади.

Як показує практика, не всі, хто розпочав навчання на курси закінчували його, але також траплялося, що в ході навчання, до нього приєднувалися нові люди. Катехізис приваблював як людей нецерковних, так і тих, хто до цього мав різний досвід членства у православній чи одній протестантських церков. Три конфірмації здійснив пастор Олександр Гросс: у громадах Новоградківки, Петродолинського та Одеси. Причому, серед конфірмованих у Петродолинському на свято П’ятидесятниці були також жителі села Зміївка, яке знаходиться на лінії фронту та сильно потерпає від обстрілів. Вони живуть на території церковного центру, як внутрішньо переміщені особи.

Новоградківка, 9 квітня
Петродолинське, 28 травня
Одеса, 4 червня

Також двоє людей були прийняті до Громади Святого Мартіна у Києві (пастор Ігор Шемігон). Ще два – до лютеранської громади окупованого Бердянська. У зв’язку з неможливістю відвідування міста єпископом Павлом Шварцем, який є також і пастором місцевої громади, з його благословення конфірмацію здійснив проповідник Юрій Риков.

Київ, 28 травня
Бердянськ, 16 квітня

Групи курсу Основ християнської віри ще продовжуються в Одесі та Кривому Розі. В останній також беруть участь переселенці зі Зміївки, тож у другій половині 2023 року ми очікуємо нових конфірмацій та доєднання до громад НЄЛЦУ нових повноправних членів.

«Жнива насправді великі, а робітників мало, тож просіть Господа жнив, щоб послав робітників на жнива Свої». (Євангеліє від Луки 10:2)