За останні місяці у лавах служителів НЄЛЦУ відбулося поповнення. Двоє людей були благословлені на служіння проповідника. 11 листопада 2022 року в громаді «Спасіння» м. Шостка Сумської області благословили Максима Перевозного, а 19 лютого 2023 року в громаді Святого Мартіна м. Київ – Олександра Напреєнка.

Проповідник – волонтер, якому делеговано повноваження нести служіння слова у своїх громадах. Це важливе служіння, особливо в контексті гострої нестачі пасторів, яку відчуває наша церква. Ми хочемо представити наших нових проповідників.

Пастор Владислав Цеханович (справа) благословляє на служіння проповідника Максима Перевозного

Максим Перевозний народився у м. Шостка у 1978 році. Навчався в ЗОШ №2. У 1995 році вступив до Сумського Державного Університету, де навчався за спеціальністю “Промислова електроніка”. У 2000 році отримав диплом магістра.

У 1998 році через Хрещення став членом церкви Євангельських християн-баптистів міста Шостка. До Лютеранської церкви перейшов у 2019 році, зацікавившись вченням та свободою сповідання, яку воно надає. «Також для мене особисто є плюсом поєднання традиції та сучасності, яке я тут знаходжу» – пише Максим. З 2021 року проходить навчання у Теологічній семінарії Союзу ЄЛЦ.

З 2000 до 2003 р. навчався в Українському Біблійному Інституті при місії «Кемпус Крусейд фор Крайст» у Києві. З 2003 до 2009 р. працював на різних підприємствах міста, у тому числі на посаді начальника цеху. З 2009 до 2021 р. володів магазином у Шостці, який займався продажем та ремонтом комп’ютерної техніки.

Олександр Напреєнко, народився у 1969 році в місті Києві.

У 1993 році увірував у Ісуса Христа і став частиною євангельської церкви. Був адміністратором церкви, керівником біблійних груп та проповідником. Також займався місією серед ромів у Києві та Закарпатській області. У 2002 році був висвячений і служив пастором у євангельській церкві у м. Києві.

У 2006-2008 р. навчався у Київській Богословській Семінарії. З 2008 до 2019 р. працював у місіонерському товаристві «Світло на Сході» на посаді керівника відділу служіння незрячим та книжкового служіння. Також був організатором євангелізаційних подорожей селами та містами України. У 2015 році закінчив Міжнародний інститут душпастирства «Корам Део».

З 2017 до 2020 р. ніс пастирське служіння у Київській Християнській Церкві, яка була залучена до реабілітації нарко- та алкозалежних, а також до служіння бездомним «Будинок милосердя» у Києві. У процесі служіння бездомним познайомився з лютеранською громадою Святого Мартіна.

«Між нами зав’язалися дружні стосунки та тісна співпраця. Саме ці стосунки та співробітництво підштовхнули мене стати частиною цієї громади та нести в ній служіння проповідника. Всім серцем бажаю, щоб Бог був уславлений через життя та служіння громади Святого Мартіна» – розповідає Олександр.

Одружений. Має чотирьох дорослих дітей та онука.