Президент Синоду НЄЛЦУ, пастор Олександр Гросс був гостем Синоду Об’єднаної Євангелічно-Лютеранської Церкви у Німеччині. 13 листопада, в останній день засідання, він виступив з вітальним словом перед присутніми. У своєму виступі Олександр Гросс описав ситуацію, в якій опинилася наша Церква і вказав на позитивні зміни, які викликані, незважаючи на всі пережиті кризові ситуації та війну в Україні.

«Криза та виклики, що стоять перед Церквою – абсолютно нормальне явище. Питання не в тому, чи є криза. Питання у тому, як ми до неї ставимося. Коли зовні все гаразд, можна пробувати кризові моменти ігнорувати і нічого не робити. Тоді наслідки можуть бути тяжкими. Можна молитися і чекати, поки хтось за нас прийме рішення і прийде на допомогу. Можна разом з Богом реагувати на те, що відбувається, і докладати зусиль для змін.

Олександр Гросс відповідає на запитання єпископа ЄЛЦ Ганновера Ральфа Майстера. Фото: VELKD

Криза … можливість відкрити для себе нові двері. Ми нікуди не йдемо. Ми залишаємось в Україні, там, де і для кого нас покликав Господь. Сьогодні наше життя сконцентровано на соціальній допомозі та підтримці жителів країни. Дітей, старих, воїнів. Як ніколи ми маємо всі можливості бути не культурно чужою, німецькою Церквою, а стати Церквою для всіх людей. Бути поряд з тими, хто потребує і, ламати стереотип, що склався, про роль церкви в суспільстві. Ми поряд. Ми приходимо до людей додому за допомогою: словом, продуктами, медициною, речами. 95% людей, яким ми служимо, не мають відношення до нашого віросповідання. Ми відкриті для всіх та допомагаємо всім. І це помітно у суспільстві.

Ми дуже маленька Церква. Занадто багато ми пережили і продовжуємо переживати. Але ми Церква, яка вчиться бути новою, залишаючись при цьому тисячолітньою. Маючи глибокі підстави у вірі, маючи “камінь покладений на Сіоні”, як сказано у біблійному вірші, ми є сучасною та актуальною Церквою відкритою для всіх.

Ми свідчимо про Божу любов серед ненависті, яку принесла війна. Ми вчимо бачити потреби інших, коли кожен намагається врятувати себе та близьких. Ми сміливо продовжуємо нашу працю, коли страх забирає сили у людей. Ми демонструємо сили там, де безсилля та апатія. Ми живемо вірою та надією там, де людям важко побачити добре майбутнє».

Повний текст виступу доступний за посиланням.

Після цього єпископ Євангелічно-Лютеранської Церкви Ганновера Ральф Майстер запросив Олександра Гросса відповісти на кілька запитань у форматі інтерв’ю.

ОЄЛЦH об’єднує 7 церков лютеранського віросповідання в Німеччині, які представляють 7,8 мільйонів лютеран. 4-та сесія 13-го Генерального синоду ОЕЛЦГ відбулася 10-13 листопада 2023 року в Ульмі, Німеччина.