28-30 липня в Церковному центрі с. Петродолинське Одеської області відбувся семінар курсу підготовки лекторів.

Лектор – волонтер громади, якому делеговане право проводити богослужіння за відсутності пастора, диякона або проповідника. На відміну від останнього лектор не має права читати самостійно написані проповіді, а лише ті, які були написані заздалегідь. Кваліфіковані лектори є великим благословенням для громад та допомогою для нечисленних пастирів НЄЛЦУ.

Семінар зібрав в Петродолинському учасників з Одеси, Києва, Кривого Рога, Білої Церкви та села Новоградківка Одеської області. Семінар проходив в змішаному форматі, тому учасники з окупованих територій мали можливість приєднатися через онлайн-трансляцію. Викладали єпископ Павло Шварц (дистанційно) та пастор Олександр Гросс. Учасники вивчали різноманітні аспекти богослужіння: його природу, структуру, підготовку до нього, деякі теологічні аспекти, практичні навички та взаємодію з пастором та Радою громади. Окрім теорії була також і практика: учасники були залучені у проведення ранкових та вечірніх молитов і недільного богослужіння.

 «Хочу щиро подякувати усім організаторам і тим, хто долучився до цієї події, бо важливим було усе: лекції, на яких ми отримували нову інформацію та мали змогу структурувати вже відому; практичні заняття, де можна було спробувати себе та повчитися один в одного; спілкування, пыд час якого з’ясувалось наскільки ми різні, але маємо і так багато спільного. Маю надію, що надалі таких заходів стане більше, бо через цей спільний час Господь благословляє нашу церкву розвиватися і покращуватися заради головної мети!» – Єлизавета Недельченко, Кривий Ріг.

«Хочу відзначити інформативну насиченість заходу, високу концентрацію корисної інформації, занурення в літургію слова та високий рівень організації семінару, що відбувався в очно-дистанційному форматі. Лютеранська громада Петродолинського приймала нас гостинно та приязно. Єпископ Павло Шварц багато уваги приділив спілкуванню з учасниками семінару, ділився своїми літургійним досвідом, окреслював межи лютеранського благочестя. Пастор Олександр Гросс не тільки допомогав майбутнім лекторам у проведенні ранкових та вечірніх молитов, але й на високому методичному рівні пояснив багато теоретичних питань. Я поїхав додому сповнений роздумами та прагненням до самовдосконалення та натхненним до роботи заради Христа» – Володимир Немерцалов, Одеса.

Цей семінар – лише початок підготовки волонтерів для служіння в громадах, в рамках бачення розвитку доктрини про священство усіх вірних. Це особливо важливо в контексті війни, яка дуже сильно ускладнює підготовку та залучення ординованих пасторів. Ми дуже вдячні Північно-Східній місії (Швеція) за фінансову підтримку проведення семінару.