28 листопада у Кірху пройшла презентація книги “Що таке лютеранство. Німецька перспектива”. Книга видана видавництвом Дух і Літера з ініціативи Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України за підтримки Німецького національного комітету Всесвітньої Лютеранської Федерації та Об’єднаної Євангелічно-Лютеранської Церкви Німеччини.

Книга є збіркою з п’яти есе, написаних п’ятьма фахівцями з відповідних тем: теологія, літургія, життя громади, екуменізм та церковне право.

Диякон Громади Святого Павла Олександр Жакун розповів про історію видання книги, її авторів, а також про сучасний стан лютеранства у Німеччині та у світі. За його словами, хоча у світовому лютеранстві питома вага німецьких церков стрімко знижується, в основному завдяки церквам, які швидко зростають в Африці та Азії, але Німеччина ще довго залишатиметься інтелектуальним і духовним центром конфесії.

Олександр Жакун розповідає про книгу

Своєю думкою про книгу поділилися зі своєї перспективи експерти, котрі погодилися прочитати книгу заздалегідь.

Культуролог, богослов і служитель пресвітеріанської церкви Lighthouse Михайло Козаков високо оцінив книгу, також особливо наголосивши на першому есе. Він рекомендував книгу для читання студентам семінарії, релігієзнавцям та всім, хто хоче більше дізнатися про релігійний ландшафт сучасності.

За словами доцентки Одеського Національного університету ім. І. І. Мечникова Олени Петриківської есе Міхаеля Рота “Віддане за вас”, простою мовою, що розповідає про лютеранську теологію, може бути хорошим інструментом не тільки для розуміння лютеранства, а й для розуміння досвіду віри як такого. Також цікавим для неї було те, що незважаючи на те що ззовні може здаватися, що німецькі лютеранські церкви женуться за сучасними трендами, автори висловлюються по відношенню до сучасної культури досить критично.

Зліва направо: Михайло Козаков, Олена Петріковська, Олександр Гейченко, Олександр Гросс

Ректор Одеської Богословськой семінарії Олександр Гейченко зазначив серед плюсів книги, що вона максимально просто, зрозуміло та максимально близько для сучасної людини говорить про складні речі, описуючи традицію однієї з найбільших європейських церков.

Пастор Громади Святого Павла Олександр Гросс подякував спікерам за їхню участь та високу оцінку книги. За його словами, для НЄЛЦУ, як для церкви меншості, важливо, що тепер у мешканців України є зрозумілий і доступний матеріал, завдяки якому вони можуть дізнатися про нас нашої традиції.

Після закінчення презентації кожен учасник отримав безкоштовно екземпляр книги.