26-28 січня пройшла онлайн-конференція Співдружності студентів-християн Сіль 2021. Це щорічний навчальний захід, який об’єднує віруючих студентів з різних, переважно, протестантських церков. Під час конференції вони мають можливість познайомитися один з одним, зануритися в вивчення Святого Письма і прослухати семінари, яки допомагають формувати цілісний християнський світогляд.

Через пандемію COVID-19 цього року конференція СІЛЬ проходила онлайн. Студенти вивчали книгу пророка Йони та прослухали семінар служителя Пресвітеріанської церкви м. Харкова Сергія Судакова «Християнство і культура», який розкривав головну тему всієї конференції. Для того, щоб студенти могли побачити яким є бачення Бога щодо різних аспектів культури: політики, екології, психології, мистецтва, соціального служіння, контекстуалізації Євангелія – учасникам пропонувалися семінари на вибір.

Серед спікерів таких семінарів були двоє служителів НЄЛЦУ. Єпископ Павло Шварц викладав тему: «Християнство і психологія». Він розповів про різні підходи до психології в християнських колах, різні школи психології та  корисні інструменти, які вони можуть надати християнам та про деякі «підводні камені», які можна зустріти на цьому шляху.

Семінар Павла Шварца “Християнство і психологія”

Диякон Олександр Жакун, який також є співробітником ССХ, проводив семінар «Карта культур», присвячений розумінню різноманіття культур і як в ньому можна орієнтуватися. Зокрема на семінарі розбирали концепцію 3D-Євангелія (служіння в культурах сили, честі та вини), можливе розширення цієї концепції та використання досліджень World Values Survey для того, щоб розуміти потреби людей та мати можливість донести їм Добру Звістку зрозумілою мовою.

Семінар Олександра Жакуна “Карта культур”

Співдружність студентів-християн – це організація, чия місія – закликати студентів примиритися з Богом та навчати втілювати Біблійні принципи у повсякденному житті. ССХ реалізує її через створення спільнот студентів-християн у кожному виші України, які впливають на університети, церкви, суспільство в цілому для Божої слави. НЄЛЦУ має гарну історії співпраці з ССХ: наші служителі неодноразово виступали в якості спікерів, громади надавали приміщення для студентських конференцій та інших подій.