26-28 січня пройшла онлайн-конференція Співдружності студентів-християн Сіль 2021. Це щорічний навчальний захід, який об’єднує віруючих студентів з різних, переважно, протестантських церков. Під час конференції вони мають можливість познайомитися один з одним, зануритися в вивчення Святого Письма і прослухати семінари, яки допомагають формувати цілісний християнський світогляд.
Через пандемію COVID-19 цього року конференція СІЛЬ проходила онлайн. Студенти вивчали книгу пророка Йони та прослухали семінар служителя Пресвітеріанської церкви м. Харкова Сергія Судакова «Християнство і культура», який розкривав головну тему всієї конференції. Для того, щоб студенти могли побачити яким є бачення Бога щодо різних аспектів культури: політики, екології, психології, мистецтва, соціального служіння, контекстуалізації Євангелія – учасникам пропонувалися семінари на вибір.
Серед спікерів таких семінарів були двоє служителів НЄЛЦУ. Єпископ Павло Шварц викладав тему: «Християнство і психологія». Він розповів про різні підходи до психології в християнських колах, різні школи психології та корисні інструменти, які вони можуть надати християнам та про деякі «підводні камені», які можна зустріти на цьому шляху.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/psyhologyya-1024x438.png)
Диякон Олександр Жакун, який також є співробітником ССХ, проводив семінар «Карта культур», присвячений розумінню різноманіття культур і як в ньому можна орієнтуватися. Зокрема на семінарі розбирали концепцію 3D-Євангелія (служіння в культурах сили, честі та вини), можливе розширення цієї концепції та використання досліджень World Values Survey для того, щоб розуміти потреби людей та мати можливість донести їм Добру Звістку зрозумілою мовою.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/karta-kultur-1024x588.png)
Співдружність студентів-християн – це організація, чия місія – закликати студентів примиритися з Богом та навчати втілювати Біблійні принципи у повсякденному житті. ССХ реалізує її через створення спільнот студентів-християн у кожному виші України, які впливають на університети, церкви, суспільство в цілому для Божої слави. НЄЛЦУ має гарну історії співпраці з ССХ: наші служителі неодноразово виступали в якості спікерів, громади надавали приміщення для студентських конференцій та інших подій.