7 жовтня міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зустрівся із членами Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, щоб обговорити важливі питання захисту довкілля та визначитися з подальшими планами роботи ради з питань співпраці з ВРЦіРО при Міндовкіллі.

Роман Абрамовський зазначив, що наприкінці вересня за пропозиціями, які Міністерство отримало від Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, був затверджений склад ради і тепер час розпочинати спільну роботу на благо довкілля і України.

Учасники обговорили питання захисту довкілля у сферах зміни клімату, управління відходами, сталого управління водними ресурсами, створення нових лісів та збереження біорізноманіття.

Роман Абрамовський розповів про ініціативу Міндовкілля у рамках програми президента “Зелена країна” про об’єднання зусиль із фондом «Таблеточки», щоб кожен, хто хоче долучитися до висадки дерев, міг ще й допомогти дітям у боротьбі онкологією.

Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій Григорій Іванович Комендант висловив подяку міністерству за ініціативу зі створення Ради з питань співпраці з ВРЦіРО при Міндовкіллі та побажав усім Божого Благословення та наснаги у роботі, а також подарував міністру Біблію.

За його словами, Міндовкілля – єдине міністерство, яке, мабуть, найближче до серця і душі вірян і представників церков та релігійних організацій, адже опікується питаннями захисту природи та усього живого, що створив Бог на нашій Землі. Рада допоможе об’єднати духовне слово та державні справи задля збереження довкілля.

Німецьку Євангелічно-Лютеранську Церкву України на засіданні представляв диякон Олександр Жакун. Він зазначив, що хоча НЄЛЦУ – дуже маленька церква, проте вона є учасником Всесвітньої Лютеранської Федерації – організації, яка об’єднує більш ніж 70 мільйонів віруючих по всьому світу. ВЛФ має великий досвід в розробці та втіленні екологічних проектів, які могли б послужити також і для України, і Рада з питань співпраці з ВРЦіРО при Міндовкіллі могла б бути чудовим майданчиком для такої співпраці.

Головою Ради з питань співпраці з ВРЦіРО при Міндовкіллі учасники заходу обрали представника Всеукраїнського союзу церков євангельських християн  баптистів Павла Унгуряна.

У ході засідання учасники визначилися із подальшим планом роботи та домовилися про створення секцій за ключовими політиками сфери захисту довкілля.

За матеріалами сайту Міндовкілля