Господи, на Тебе я поклав надію, хай не завстидаюся на віки. Спаси мене в твоїй праведності і визволи мене. Прихили до мене твоє ухо, поспішися, щоб мене спасти. Будь мені за Бога оборонця і за дім пристановища, щоб мене спасти. (Пс.30:2,3)

Фото: Сергій Майдуков для NewYorker

Дорогі наші брати та сестри, друзі та партнери!

Наша країна з 2014 року є жертвою російської агресії, і це прямо позначилося на житті Церкви. Наші громади в Криму виявилися відрізаними від Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України. Громади в Донецьку та Макіївці існують у ще складніших умовах – значна частина їхніх членів покинула Донбас. Гібридна війна залишила на тілі нашої Церкви рани, які досі кровоточать.

У 2022 році ми, як і вся Україна, перебуваємо в тривожному стані. На окупованих територіях Криму та Донбасу, а також біля російсько-українського та білорусько-українського кордонів зосереджені ударні угруповання російської армії та підконтрольних Росії формувань. Це значна сила, яка здатна завдати колосальної шкоди нашій країні та принести величезні жертви серед мирного населення: під потенційним ударом перебувають мільйони людей.

На цьому фоні економічні труднощі, пов’язані з епідемією COVID і глобальним підвищенням ціни на природний газ, дуже боляче б’ють по населенню, підприємствам, вимушеним різко скорочувати виробництво, і церквам, у тому числі і по наших громадах. Великі суми у квитанціях за опалення та інші комунальні послуги ставлять їх у скрутне становище.

Все це спричиняє тривогу. Очевидно, що нашій країні та нашій Церкві належить пройти нелегкий шлях у найближчі місяці, а може, й роки. На цьому шляху нам буде потрібна мудрість, мужність і терпіння.

Ми сподіваємося, що Господь проведе нас цим шляхом, і повністю довіряємо себе Його волі.

Ми просимо вас пам’ятати про нас у ваших молитвах.

Моліться, щоб масштабне вторгнення, яке нам загрожує, не відбулося.

Моліться про те, щоб Господь дарував силу віруючим у Нього не піддаватися паніці та бути допомогою і втіхою для інших.

Моліться разом з нами і про мудрість для нашого уряду, щоб не стався колапс економіки та масове зубожіння населення.

Божого Вам благословення,  

+ Єпископ Павло Шварц