6-7 жовтня в Києві пройшов тренінг для представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, проведений Центром громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України. Мета тренінгу – підвищити рівень знань щодо епідеміологічних особливостей коронавірусного захворювання та дослідження відстеження контактів випадків COVID-19. Німецьку Євангелічно-Лютеранську Церкву України представляла Ольга Вигран.

В ролі тренерів і фасилитаторів виступили спеціалісти Центру громадського здоров’я: завідувач відділу організації епіднагляду Оксана Кошалко, лікар-інфекціоніст Марія Панасюк та лікар-гігієніст Данило Бріндак.

Головною метою тренінгу було ознайомлення учасників з основними принципами інфекційного контролю, необхідністю відстеження контактів хворих на COVID-19, а також представлення та обговорення протоколу такого відстеження.

Крім того, організатори нагадали про основні засоби профілактики коронавірусної хвороби: правильне використання масок, уникання скупчення людей, ретельне миття рук та дотримання гігієни кашлю. З детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Центру.

Представники Церков і релігійних організацій отримали практичні поради щодо того, чим треба забезпечити місця проведення зібрань та як поводитися з тілом померлого від COVID-19 під час похорону. Окремо експерти наголосили на необхідності вакцинації, аргументуючи тим що ризик інфікування знижується, захворювання протікає в більш легкій формі, вакцинована людина виділяє меншу кількість вірусу в навколишнє середовище, навіть якщо захворіє. За думкою експертів пандемію можливо зупинити, якщо 75% населення матиме антитіла до вірусу.

Кожен з учасників отримав брошуру «Рекомендації для прихожан до дій в період пандемії COVID-19», де зібрани багато корисних матеріалів з організації церковного життя під час пандемії.