Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій під час виїзного засідання в Острозькій Академії на Рівненщині, яке відбулося 30 вересня 2021 року прийняла Резолюцію щодо необхідності розробки державної сімейної політики. Німецьку Євангелічно-Лютеранську Церкву України за дорученням єпископа, представляв пастор Ігор Шемігон.

“Сумна статистика розлучень (особливо у перші роки шлюбних стосунків), незавершеність реформи інтернатів для сиріт (замість яких мають діяти дитячі будинки сімейного типу), масштабне соціальне сирітство, поширене явище домашнього насильства, тощо – все це ще більше актуалізує необхідність чіткого визначення пріоритетів держави у сфері сімейної політики, утворення міністерства у справах сім’ї та подолання демографічної кризи та  затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням“, – йдеться в Резолюції. Повний текст можна знайти за посиланням.

Участь у засіданні взяли Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, Заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, голова Острозької ОТГ Юрій Ягодка та ректор національного університету «Острозька Академія» професор Ігор Пасічник, а також народні депутати України.

“Наша Церква цілком підтримує цю заяву. Ця резолюція комплексна, і ВРЦіРо прийняла її одностайно. В Україні демографічна криза, і все менше і менше людей, які тут хочуть залишатися жити та працювати. І треба щось з цим робити. Ця резолюція, де вказана пропозиція створити міністерство сім’ї, добре продумана, і це те що має працювати роками задля того, щоб виправити ситуацію.

Власне, саме тому ми і знаходимося саме на Рівненщині, бо це один з небагатьох регіонів України, де немає демографічної кризи, висока народжуваність. Але при цьому люди масово полишають країну в пошуках кращого життя. В цьому питанні ВРЦіРО пропонує державі свою допомогу і говорить про те, що в це потрібно вже зараз вкладати,” – поділився своїми думками пастор Ігор.

Фото – Тарас Жеплiнський