16-18 травня єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц відвідав із робочим візитом Женеву, де розташовується штаб-квартира Всесвітньої Лютеранської Федерації. В рамках візиту він зустрівся з генеральним секретарем ВЛФ доктором Анне Бургхардт та іншими співробітниками організації, які відповідають за різні напрямки її роботи.

Павло Шварц докладно розповів про ситуацію в Україні, про те, які потреби в даний момент має НЄЛЦУ, а також поділився своїм баченням служіння Церкви в нових умовах. Він висловив подяку ВЛФ за допомогу та підтримку для НЄЛЦУ, завдяки якій Церква змогла зберегти свою структуру та надавати організовану допомогу нужденним, а також за величезний внесок у служіння біженцям з України у суміжних країнах. Єпископ також озвучив бажання НЄЛЦУ мати представництво у ВЛФ як національну церкву, а не як частину Союзу ЄЛЦ.

Регіональний секретар ВЛФ в Європі Ірінеуш Лукаш, Генеральний секретар ВЛФ Анне Бургкхардт, єпископ Павло Шварц і секретар єпископа Катерина Ніконорова. Photo: LWF/S. Gallay

В рамках візиту обговорювалися питання гуманітарної роботи, інформаційної безпеки та теологічного осмислення війни та миру.

«Щиро дякуємо за підтримку, яку надала світова лютеранська спільнота нашій Церкві і народу України! Криза, викликана війною, не є лише локальною проблемою, а має глобальні наслідки. Це означає для нас, що ми маємо мудро і відповідально використовувати наявні ресурси для допомоги потребуючим. Люди, що втікають від жахіття війни, потребують Євангелія, в якому вони могли би віднайти для себе опору і надію. Саме проповідь Євангелія відрізняє нас від інших гуманітарних місій» – підсумував свої думки за висновками візиту Павло Шварц.