27 квітня 2022 року єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц зустрівся з представниками Всесвітньої Лютеранської Федерації Сільвією Рауло і П’єром Бьорено.

Під час короткою ознайомчої зустрічі єпископ розповів про ситуацію в різних куточках України, а також про ідею надання адресної допомоги, потребу системної та довготривалої підтримки родинам і про важливість співпраці з активними територіальними громадами.

«Сподіваємося на початок безпосередньої гуманітарної роботи Всесвітньої Лютеранської Федерації в Україні!» – написав він на своїй особистій сторінці у Фейсбуці.

Cекретар єпископа Катерина Ніконорова (зліва), Павло Шварц та Сільвія Рауло в Луцькому Замку

За інформацією офіційного сайту організації, ВЛФ реагує на кризу в Україні за допомогою чотиристороннього підходу, поєднуючи цільову гуманітарну підтримку з глобальною адвокацією, молитвою та розбудовою потенціалу церков-членів у регіоні. ВЛФ створила регіональний координаційний центр для надання екстреної та довгострокової підтримки біженців, які перетнули кордони з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а також тим, хто втекли від бойових дій, але залишаються внутрішньо переміщеними особами в Україні.