20 квітня у Львові відбулася зустріч єпископа НЄЛЦУ Павла Шварца з президентом Конференції Європейських Церков Крістіаном Крігером.

Під час зустрічі обговорювалася поточна ситуація в Україні та перспективи подальшої взаємодії між КЄЦ та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, задля більш якісного та об’єктивного висвітлення подій навколо російсько-української війни для європейської церковної спільноти, а також безпосередньо КЄЦ і НЄЛЦУ, яка представлена в Конференції як член Союзу Євангелічно-Лютеранських Церков.  Єпископ Шварц заявив про бажання НЄЛЦУ стати членом КЄЦ як незалежна національна Церква.

Зустріч стала можливою завдяки допомозі Наталі Шалати, керівниці відділу Розвитку громад Української освітньої платформи, з організацією та перекладом.

Павло Шварц, Наталія Шалата та Крістіан Крігер

Конференція Європейських Церков – екуменічне об’єднання, створене в 1959 році для пошуку примирення і порозуміння між християнами в Європі. На сьогодні членами КЄЦ є 114 протестантські, православні та старокатолицькі церкви та 40 національних міжцерковних рад. Членство Російської православної Церкви в КЄЦ призупинено в 2008 році.

Союз Євангелічно-Лютеранських Церков створений в 2015 році замість де-факто вже неіснуючої Євангелічно-Лютеранської Церкви в Росії та інших странах (ELKRAS) та об’єднує незалежні лютеранські церкви німецької традиції в Україні, Грузії, Росії та Казахстані. НЄЛЦУ досі представлено в міжнародних екуменічних організаціях через Союз ЄЛЦ, проте Синод Церкви прийняв рішення шукати в них вже індивідуального членства.