Єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц здійснив поїздку до Німеччини, в рамках якої відвідав заходи Німецького національного комітету Всесвітньої Лютеранської Федерації в Айзенасі, а також зустрівся з віруючими з України в Нюрнберзі.

Німецький національний комітет Всесвітньої Лютеранської Федерації проводив збори в місті Айзенах у Тюрінгії, де провів своє дитинство Мартін Лютер, а у прилеглому замку Вартбург він працював над перекладом Нового Завіту німецькою мовою, відомим як Вересневий Завіт, 500-річчя якого відзначається цього року. Також цього року комітет, як і ВЛФ, відзначає 75-річчя з моменту заснування, і цій події було присвячено урочистий захід у Вартбурзі.

Урочистий захід в Вартбурзі

«Я радий, що Всесвітня Лютеранська Федерація вже протягом 75 років допомагає викривати несправедливість на нашій планеті та боротися з нею. І я радий, що ми є свідками сильного та екуменічно орієнтованого спільного руху безлічі євангелічних церков протягом усіх цих 75 років», — сказав у вітальному слові прем’єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов.

У суботу в Айзенасі тривала підготовка до поїздки німецьких делегатів до Кракова, на асамблею ПЛФ 2023 року. У центрі уваги були теми ґендерної справедливості та лютеранської ідентичності. Крім того, було обговорено багато практичних питань щодо роботи генеральної асамблеї. З вітальним словом виступив єпископ НЕЛЦУ Павло Шварц:

«Ми вдячні Богу за Його близькість в біді і за допомогу, яку Він надає через різних людей. Але незважаючи на бажання миру, ми прагнемо перемоги, бо тільки вона подарує нам можливість і далі бути вільним народом і вільною Церквою. Згадуючи в недільній молитві про нас, прошу пам’ятати, що ми не бажаємо миру за будь-яку ціну, але прагнемо справедливого миру»

Павло Шварц звертається з привітанням

У неділю, 9 жовтня, Павло Шварц взяв участь у російськомовному богослужінні у церкві Святого Леонарда у Нюрнберзі та виступив перед віруючими під час неформальної зустрічі після нього. У всіх бажаючих була можливість поставити питання, що їх турбують. Найчастіше торкалися тем віри, етики та політики. Відповідаючи на них, єпископ нагадав, що Бог знає нас і наші потреби, і закликав Йому довіритися.

Також Павло Шварц зустрівся з представниками Євангелічно-Лютеранської Церкви Баварії Дірком Весселем, керівником деканату Нюрнберга, партнером якого є харківська громада «Святого Вознесіння», та Рафаелем Квандтом, референтом з питань екуменізму, а також керівником «Союзу Мартіна Лютера» Міхаелем Хюбнером.