Цього року 100-річчя з моменту створення відзначає Східний округ Євангелічної церкви Аугсбурзького віросповідання з центром в Прешові. Він був заснований в 1922 році, після прийняття нової церковної конституції, необхідність у якій постала у зв’язку з розпадом Австро-Угорської імперії та утворенням Чехословаччини. Округ включає в себе 132 лютеранські громади, об’єднані в 6 сеньйоратів.

Єпископ Павло Шварц взяв участь в урочистому богослужінні в Прешовській Євангелічній церкви Святої Трійці, присвяченому ювілею округу. В свої привітальній промові він сказав:

«Сто років – це досить суттєвий проміжок часу. Особливо, якщо ми згадаємо, що відбувалося протягом останніх ста років в Європі, і, зокрема, в Словаччині. Друга світова війна, епоха комунізму та опісля – його падіння, відновлення справжньої незалежності Словаччини і євроінтеграція та багато іншого. Всі ці процеси, безумовно, впливали на словацький народ, а також – на Євангелічну Церкву Аугсбурзького віросповідання.

В кожному випробуванні, що спіткало вас, ви могли бути свідками Божої присутності і Його допомоги. Так само, як ми в Україні можемо зараз відчувати Божу опіку навіть під час війни. Напевно, у вас є багато церковних історій про те, як Бог оберігав вашу Церкву і ваш народ у тяжкі часи. І це дуже цінні історії, які мають бути розказаними і вислуханими».

Єпископ також подякував за велику допомогу, яку  словацькі лютерани надали біженцям з України.

22 жовтня Павло Шварц був гостем під час відкриття, після трирічної реконструкції та освячення, каплиці дияконічного дому «Елім» в Прешові, який стане важливим хабом соціальної роботи словацьких лютеран.