З 6 по 10 жовтня у Ташкенті, столиці Узбекистану, відбулося засідання Ради єпископів Союзу ЄЛЦ. У ці дні змогли брати участь керівники всіх церков союзу: НЄЛЦУ за дорученням єпископа представляв президент Синоду пастор Олександр Гросс, ЄЛЦ Росії – архієпископ Володимир Проворов та єпископ Олександр Шайєрманн, ЄЛЦ Казахстану – архієпископ Юрій Новгородов, ЄЛЦ Киргизстану – єпископ Альфред Айхго. На Раді обговорювалися нагальні проблеми церков, взаємодія, підтримка, євангельське свідчення у будь-який час і за будь-яких обставин. Однією з тем також стала доповідь на тему: “Чому німецька церква зазнала впливу тоталітарного режиму Гітлера і чого ми сьогодні з цього можемо навчитися?” Єпископи ділилися своєю думкою на основі різного досвіду лютеранських церков Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Грузії, України та Росії.

Під час засідання

Засідання проходило в історичній будівлі Євангелічно-Лютеранської громади Ташкента. 10 жовтня у неділю громада разом із єпископами відсвяткували день Урожаю. Короткою проповіддю всі єпископи вітали братів і сестер, які святкували богослужіння.

Лютеранська церква в Ташкенті

Під час перебування в Узбекистані єпископи змогли познайомитися з релігійною ситуацією  в країні завдяки зустрічі з Католицьким єпископом Єжи Мацулевічем та представником Біблійного товариства Сергієм Терновим.

Зліва направо: Олександр Гросс, Олександр Шайєрманн, Рольф Барайс, Єжи Мацулевіч, Юрій Новгородов, Володимир Проворов, Сергій Тернов, Альфред Айхгольц

Усі дні Ради єпископам допомагали Віктор та Людмила Шмідт із Ташкентської громади.

У неділю та середу спілкування відбувалося під час знайомства з Ташкентом та Самаркандом. Особливо знаменним стало відвідування численних мавзолеїв у Самарканді, після чого всі єпископи майже одночасно стали просити побачити щось пов’язане не зі смертю, а життям. Це було важливе послання учасникам Ради єпископів – Церква не може перетворюватися на меморіал, її призначення завжди бути живим організмом та місцем життя.

Джерело