Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій зустрілася з делегацією Всесвітньої Ради Церков на чолі з діючим Генеральним секретарем преподобним Іоаном Саукою.

Зустріч відбулася 3 серпня 2022 року в Лютеранській церкві Святої Катерини в Києві.

Українські релігійні діячі розповіли про виклики для свободи віросповідання, які переживають релігійні громади у багатьох регіонах України внаслідок агресивної війни Росії проти України. Присутні обговорили проблематику воєнних злочинів проти релігійних діячів і споруд. Мова йшла про викрадення і катування священнослужителів різних конфесій російськими військовими, обстріли і руйнування релігійних споруд російськими військами, вбивства церковних волонтерів і активістів тощо.

Учасники зустрічі також обмінялися досвідом міжконфесійного діалогу та співпраці. Генеральний секретар ВРЦ повідомив українських релігійних діячів про заплановану на вересень цього року Асамблею ВРЦ та запросив делегацію ВРЦіРО взяти участь у цьому заході зі статусом спостерігачів. Всеукраїнська Рада Церков прийняла це запрошення та делегувала для участі в Асамблеї ВРЦ трьох представників.

Зустріч завершилася обміном пам’ятними знаками та неформальним спілкуванням.

Член керівництва НЄЛЦУ Лідія Цельсдорф дарує о. Іоанну Сауці книгу про історію Лютеранської церкви і громади Святойї Катерини

Джерело