Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій зустрілася з делегацією Всесвітньої Ради Церков на чолі з діючим Генеральним секретарем преподобним Іоаном Саукою.
Зустріч відбулася 3 серпня 2022 року в Лютеранській церкві Святої Катерини в Києві.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/98-1024x769.jpg)
Українські релігійні діячі розповіли про виклики для свободи віросповідання, які переживають релігійні громади у багатьох регіонах України внаслідок агресивної війни Росії проти України. Присутні обговорили проблематику воєнних злочинів проти релігійних діячів і споруд. Мова йшла про викрадення і катування священнослужителів різних конфесій російськими військовими, обстріли і руйнування релігійних споруд російськими військами, вбивства церковних волонтерів і активістів тощо.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/93-1024x576.jpg)
Учасники зустрічі також обмінялися досвідом міжконфесійного діалогу та співпраці. Генеральний секретар ВРЦ повідомив українських релігійних діячів про заплановану на вересень цього року Асамблею ВРЦ та запросив делегацію ВРЦіРО взяти участь у цьому заході зі статусом спостерігачів. Всеукраїнська Рада Церков прийняла це запрошення та делегувала для участі в Асамблеї ВРЦ трьох представників.
Зустріч завершилася обміном пам’ятними знаками та неформальним спілкуванням.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/97.jpg)