Не силою і не людською могутністю, а лише Моїм Духом – говорить Господь Саваот! (Захарії 4:6)

Військові експерти, які вивчають вторгнення Росії в Україну, зауважують, що завжди є величина, яка не піддається прогнозуванню, і яка зіграла вирішальну роль в тому, що наші сили оборони змогли дати гідну відсіч агресору — це бойовий дух. Не зважаючи на інші фактори, могутність та міць ворога вони вистояли і нанесли йому важкі поразки, там де це вважалося майже неймовірним. Тому дух — це те, що відіграє значну роль в нашій боротьбі із сильнішим та могутнім ворогом, і дає надію на остаточну перемогу і справедливий мир.

Святий Дух веде Свою Церкву крізь сторіччя, сповнені стражданнями: війнами, голодом, гоніннями… Величезні імперії і могутні володарі намагались її знищити, а навколишні обставини призводили до того, що християни розсіювалися і втрачали віру. Але Божий Дух через Слово та Таїнства допомагав віруючим триматися Спасителя та підіймав їх після різноманітних катастроф.

Зараз ми з вами переживаємо значні потрясіння, які спокушують нас розсіятися та сховатися від своєї відповідальності за долю нашого ближнього. Але Дух Божий скликає Церкву разом знов, щоб ми були світлом і сіллю для світу і для своєї країни в ці важкі часи. Будьмо чутливі до цього поклику, бо Святий Дух сильніший за всіх іншіх, які ставали Йому на перешкоді, але для нас — християн, Він — лагідний Утішитель.

Просимо разом Святого Духа про благословіння для нашої Церкви і укріплення сердець всіх християн для вірного свідчення віри і служіння любові нашим ближнім!

Павло Шварц, єпископ НЄЛЦУ