10-15 червня представники гуманітарної місії Всесвітньої Лютеранської Федерації: координатор штабу реагування  ВЛФ на ситуацию в Україні Йозеф Пфаттнер та члени штабу П’єр Бьорено, Тімо Фріландер та Сільвія Рауло –  відвідали Київ і Чернігівську область (Киїнка, Киселів, Чернігів, Ічня, Бобровиця). Метою цієї зустрічі було зробити аналіз, як можна найбільш ефективно допомогти людям, що постраждали від російського вторгнення і його наслідків.

Зліва направо єпископ Павло Шварц, Сільвія Рауло, П’єр Бьорено, Йозеф Пфаттнер, Андрій Нагірняк (диктор БФ «Карітас-Україна»), Тімо Фріландер

Зустрічі в Чернігівській області відбувалися з представниками ОТГ, які постраждали від обстрілів чи окупації. Окрім знищених будинків та розграбованого майна серйозними викликами для цього регіону є величезна кількість мін і снарядів, знищена інфраструктура та звичайно величезна потреба в психологічно-соціальній підтримці мешканців.

Зустріч делегації з міським головою Ічні Оленою Бутурлим

Доброю новиною для нас було, що в регіоні вже розпочали працю великі гуманітарні організації і різноманітні національні фонди, хоча вони поки, що концентруються більше на праці поблизу обласного центру, а більш віддалені ОТГ потребують додаткової уваги.

Незважаючи на всі жахіття війни Чернігівщина і далі залишається прекрасним регіоном України з давньою історією і з неймовірними людьми, які не опускають руки, а відновлюють свій край і намагаються допомогти іншим.

Дякуємо Господеві за цей спільний час і Його охорону: “Господь буде охороняти твій вхід і твій вихід, віднині й повіки”. Псалом 121:8

Єпископ Павло Шварц