Ісус сказав: “Я шлях, і правда, і життя” (Ів.14:6)

Першого березня фонд Діаконія Євангелічної церкви Аугсбурзького віросповідання в Польщі передав НЄЛЦУ вантаж гуманітарної допомоги та мікроавтобус для служіння в Україні (куплений завдяки пожертвам наших братів в Німеччині). Пунктами гуманітарної роботи НЄЛЦУ у Західній Україні стали міста Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, що знаходяться у відносно безпечній частині країни. Гуманітарна робота включає евакуацію із зони інтенсивних бойових дій, підтримку тих, хто не може евакуюватися, а також допомогу біженцям у Західній частині України.

Єпископ Павло Шварц поруч з новим мікроавтобусом

Єпископ Павло Шварц особисто курсує мікроавтобусом між Луцьком та Харковом, відвозячи на схід гуманітарну допомогу, а на зворотному шляху забираючи біженців з непокореного міста. Незважаючи на те, що Харків успішно чинить опір, життя в ньому стає все важчим. Внаслідок поїздки надано допомогу 30 людям – членам громади «Святого Вознесіння» та іншим нужденним. Волонтер громади Тетяна Глібова розподіляє продукти та засоби гігієни, а її парафіянин лікар Сергій Калугін консультує з медичних питань та виділяє ліки.

Тетяна Глібова

Через те, що на дорозі їхнього Харкова на захід розташовано багато блокпостів, шлях з нього в інші міста займає набагато більше часу, ніж зазвичай. Через це наші громади у Полтаві та Кременчуці перетворилися на важливі перевалочні пункти на шляху до Західної України та Європи. Біженці з Харкова зупиняються на нічліг, можуть відпочити та поїсти перед продовженням подорожі.

Дорога життя

Але ресурсів однієї НЄЛЦУ не було б достатньо ресурсів для ґрунтовної гуманітарної роботи. Цей кризовий момент став для нашої маленької церкви можливістю зміцнити та поглибити співпрацю не лише з нашими друзями та партнерами у США та Європі, а також із партнерами всередині України.

Наші братські реформатські громади у Рівному, Івано-Франківську та селі Підгайчики Івано-Франківської області, незважаючи на свої скромні ресурси, прийняли кілька біженців. НЄЛЦУ передала їм гуманітарну допомогу: продукти, засоби гігієни і ліки. Пастор Сергій Терентьєв із Рівного організував групи підтримки для тих, хто переживає ці складні часи.

У самому Харкові НЄЛЦУ активно співпрацює з місцевими баптистськими церквами та їхніми служителями. Частину гуманітарного вантажу було передано пастору В’ячеславу Бондарю для підтримки харків’ян, що залишилися в місті.

Служіння В’ячеслава Бондаря в Харкові

Війна трагічно вплинула на сотні тисяч людських життів в Україні. Але серед цього жаху з’являються можливості безкорисливо творити добро і дати людям можливість хоч трохи відчути дотик Божої любові. І ми нескінченно вдячні Господу, що Він зберіг нас і дав можливість разом з нашими друзями та партнерами в цей Страсний Час служити тим, хто страждає і дарувати їм надію на те, що за стражданнями та смертю є надія на життя і воскресіння в Ісусі Христі .