Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України в партнерстві з громадами Спільноти Реформатських Євангелічних Церков та за підтримки Товариства Мартіна Лютера видала довідник «Біблійні гасла» на 2021 рік українською мовою.

“Біблійні гасла” та видання Сучасного українского перекладу Біблії

Третього травня 1728 р. під час вечірнього богослужіння в Геррнгуті Ніколаус Людвіг фон Цинцендорф сказав своїй громаді коротке слово настанови на прийдешній день. Таким чином з рядків пісні «Любов звела Його до нас, через любов зійшов Він із престолу, як можемо тепер Його ми не любити?» розпочалась історія «Біблійних гасел». Невдовзі такі гасла стали в Геррнгуті щоденною практикою. Граф Цинцендорф назвав їх «Завсідною розмовою Спасителя з громадою».

Перше видання “Біблійних гасел” в 1531 році

Вже у 1731 році була видана перша друкована збірка «Біблійних гасел». Цей рік поклав початок їхньому безперервному щорічному видавництву. Початок геррнгутської місіонерської діяльності у 1732 р. допоміг поширити традицію біблійних гасел по всьому світу. З плином часу зовнішній формат гасел зазнавав змін. Зміни торкнулись і змісту гасел, зокрема під впливом самого Цинцендорфа.

Та й після його смерті гасла продовжують змінюватись. На сьогоднішній день вони включають в себе біблійне слово зі Старого та Нового Завітів. При цьому для гасла беруть один із 1824-х віршів Старого Завіту, після чого обирають тематично відповідний до нього текст із Нового Завіту. «Біблійні гасла» сьогодні перекладаються та читаються 60-ма мовами по всьому світу.

Ідея українського видання з’явилася на спільній конференції служителів НЄЛЦУ та СРЄЦ ще в 2019 році, але була реалізована через рік, коли вийшло повне видання Сучасного українського перекладу Біблії від Українського Біблійного товариства, в якому приведені цитати зі Святого Письма.

Видання зроблено в зручному форматі А5 з твердою обкладинкою. Текст набирали пресвітер Реформатської Церкви Христа Спасителя в Рівному Павло Шевчук та пастор НЄЛЦУ Ігор Шемігон, верстку та редакцію робив єпископ Павло Шварц, дизайн – Віра Агаркова. Видано 250 екземплярів, які вже отримали громади НЄЛЦУ і СРЄЦ.

В статті використані матеріали сайту losungen.de