18-20 січня у Радомишлі пройшла конференція служителів НЄЛЦУ. На ній вперше були присутні нещодавно благословений на служіння проповідник Максим Перевозний із громади «Спасіння» (Шостка) та Олександр Напреєнко із громади Святого Мартіна (Київ), благословення якого на служіння очікується найближчим часом.

“Замок Радомишль”, колишня папірня

Учасники конференції активно працювали над елементами стандартної літургії українською мовою. Неоціненну допомогу в цьому надав Дмитро Цолін. Фахівець із давніх мов, а також знавець української, він допоміг зробити тексти не лише теологічно, а й філологічно вивіреними.

Також важливою частиною роботи конференції став оновлений проєкт Положення про служіння проповідника. Попереднє було складено та прийнято у 2011 році, але на даний момент потребує виправлення та доповнення. Проект положення буде направлений до Синоду НЄЛЦУ.

Обговорення

Учасниками було прийнято рішення про подальший перегляд існуючих положень: про хрещення, причастя, сповідь та конфірмацію. Роботу з них було вирішено продовжити на наступних конференціях. Крім того, учасники поділилися досвідом дияконічної роботи під час війни, разом вивчали тексти Святого Письма, обговорювали ідеї для служіння та плани на 2023 рік, який, крім іншого, включає знаменну дату: 50-річчя Лейєнберзької угоди, яка встановила спілкування кафедри та вівтаря між лютеранськими, реформатськими та об’єднаними церквами Європи.

Неформальна частина включала в себе прогулянки мальовничими околицями історико-культурного заповідника «Замок Радомишль», заснованого на місці колишньої папірні, а також цікаву вікторину, яка дозволила перевірити свої знання з Біблії, лютеранської віри, а також історії та сучасності НЄЛЦУ.

Зліва направо: єпископ Павло Шварц із дружиною Агатою, Дмитро Цолін, Максим Перевозний, Олександр Гросс, Олександр Напреєнко, Олена Гросс (дружина Олександра Гросса), Олександр Жакун, Георгій Масюк (волонтер громади «Святого Вознесіння», Харків), Ігор Шемігон, Владислав Цеханович.