Літні табори ми, Реформатська церква Святої Трійці та дитячий центр «Назарет», за підтримки рівненської церкви Христа Спасителя та інших громад СРЄЦ, проводимо щоліта. В липні в нас зазвичай проходить наметовий табір, на який діти чекають впродовж цілого року. Цього разу він відбувся 18-28 липня, неподалік від села Стара Гута Івано-Франківської області, і темою табору була «Подорож хоббіта» – мандрівка молодого і незрілого чоловіка, який полишає свій комфорт, йде, а повертається вже іншою особистістю. Це важлива історія для підлітків, адже вони тільки починають жити, і кожного очікує своя подорож. Паралельно ми розмірковували над історіями Авраама, Якова, Йосипа. В нас був особливий час вранці та ввечері, коли ми читали про ці подорожі з книг Толкієна та біблійних героїв, і обговорювали проблеми, з якими стикалися біблійні герої, і як вони в усьому вчилися довіряти Богові. Окрім служителів та членів реформатських громад України, в організації табору допомагали також пастори Богуміл Ярмулак з Познані та Аттіла Хайду з Будапешту.

Зазвичай в наших таборах брали участь, в основному, вихованці «Назарету». Це діти, які зазнали складних життєвих обставин, наприклад сироти, яких виховують родичі. Цього року в нас з’явилися нові діти – ті, що втекли від війни, а також ми запросили родини біженців з лютеранських громад Харкова і Запоріжжя. Для проведення табору ми використали частину гуманітарного вантажу, який отримали від Сілезької Євангелічної Церкви Аугсбурзького віросповідання.

Кожен день починався з шикування та співу гімну, далі була ранкова літургія, а за нею – насичена навчальна та розважальна програма: майстер-класи, спорт, купання в прохолодній гірській річці. Після вечірньої літургії ми занурювалися в тему табору. Всіх учасників було поділено на чотири команди, кожна з яких по черзі готувала їжу для всього табору – а це біля 50 людей. Діти отримували важливі життєві навички: як чистити картоплю, кип’ятити воду в польових умовах, варити страви, рубати дрова. Також було дуже багато спорту: бейсбол, волейбол, бокс, стрільба з пневматичних рушниць, тощо. Разом з дітьми ми зійшли на вершину гори Сивуля та на місцеві «кам’яні моря».

Атмосферу табору добре передають відео:

Ігор Ліщинський, пастор Реформатської церкви Святої Трійці, м. Івано-Франківськ