7 червня в рамках свого візиту до Одеси міністр ФРН з питань культури та медіа Клаудія Рот відвідала Лютеранську церкву Святого Павла в Одесі та церковний Центр НЄЛЦУ. Разом із нею приїхала делегація з Німеччини, міністр культури України Олександр Ткаченко, голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко та інші представники влади, а також почесний консул ФРН в Одесі Олександр Кіфак, який виступив ініціатором цієї події.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2022/06/photo_2022-06-08_09-32-13-1024x768.jpg)
Пані міністр зустрілася з представниками НЄЛЦУ та громади Святого Павла, які поділилися поточною ситуацією та нагальними потребами лютеран в Одесі та регіоні. Зокрема, вони розповіли про стан одеської кірхи, яка після аварії на теплотрасі у 2013 році знову потребує реконструкції. Головна вежа та одна зі стін нахилилися на кілька сантиметрів, через що у стінах утворилися тріщини. Цей процес вдалося сповільнити, але щоб він був повністю зупинений, необхідно провести серйозні роботи. Клаудія Рот уважно вислухала цю інформацію, і сторони окреслили подальші кроки співпраці.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2022/06/photo_2022-06-11_11-11-29.jpg)
Делегація відвідала саму будівлю кірхи, де коротко їй розповіли історію її відродження, а органістка Лютеранської церкви Святого Павла зіграла для всіх гостей класичний твір Йоганна-Себастьяна Баха.