На початку серпня Бердянськ на три дні став центром церковного життя.

6 серпня 2021 на базі нашої громади пройшов семінар для вчителів недільних шкіл Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України. У ньому взяли участь працівники працівники дитячого центру в Новоградківці та волонтери Недільних шкіл Петродолинського, Новоградківки, Білої Церкви, Харкова та Бердянська, і також ті, хто лише планує почати дитяче служіння в своїх громадах.

Учасники семінару вчилися чітко визначати цілі біблійного уроку, обговорювали його структуру і способи розкриття біблійної історії дітям. Практична частина семінару продовжилася в суботу під час проведення одноденного дитячого табору і в неділю на уроці недільної школи.

Ми дякуємо керівництву Церкви та Агаті Шварц за організацію і проведення семінару і цікавих занять з дітьми.

7-8 серпня 2021 єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц і президент Синоду НЄЛЦУ Олександр Гросс провели візитацію нашої громади. Під час зустрічі з Радою громади обговорювалися актуальні проблеми сьогодення та перспективи розвитку громади в майбутньому.

У ці ж дні проходила реколекція для громад Запорізької області, в якій крім нас взяли участь представники Євангелічно-Лютеранської громади НЄЛЦУ м. Запоріжжя. Цей час було присвячено спілкуванню, спільним молитвам, лекціям та дискусіям на теми на основі Малого Катехізису і Святого Письма:

1. Хто я? – наше усвідомлення себе як віруючого християнина, наша лютеранська ідентичність.

2. Ким є для мене Христос? – роздуми про особу Ісуса Христа як Бога і Людини.

3. Що для мене означає Церква? – як можна розуміти це слово (будівля, громада і союз громад, конфесія, Вселенська Церква). Наша роль, місце і завдання в громаді. Поняття загального священства.

Ми вдячні єпископу Павлу Шварцу за цікаві теми для розмов і навчання, які покликані послужити нашому духовному розвитку.

Недільне богослужіння 8 серпня 2021 стало прекрасним завершенням подій, що відбувалися в останні дні тижня в нашій громаді. Це був благословенний час для всіх нас і завершився він Таїнством Святого Причастя, яке свідчить про нашу єдність, єдність у Христі.

На недільному богослужінні представники дитячого табору «Глорія» з нагоди 20-річного ювілею своєї роботи вручили пам’ятний подарунок єпископу НЄЛЦУ Павлу Шварцу.

Наша громада була дуже рада прийняти гостей і чекає їх також і в майбутньому. Слава Господу!

Юрій Риков, предікант громади м. Бердянськ