Рада Спільноти Протестантських Церков Європи прийняла заявку Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України про індивідуальне членство в організації.

Єпископи церков-членів Союзу Євангелічно-Лютеранських Церков, які раніше були частинами Євангелічно-Лютеранської Церкви Росії та інших держав, прийняли рішення про те, що кожна з них буде представлена в СПЦЄ окремо, а не колективно, як члени Союзу. Першою таку заявку навесні 2022 року подала НЄЛЦУ, і Рада СПЦЄ затвердила її на своєму засіданні в Осло 28 вересня 2022 року.

СПЦЄ – це об’єднання протестантських церков. До нього входять 94 лютеранські, методистські, реформатські та об’єднані церкви з більш ніж тридцяти країн Європи та Південної Америки. СПЦЄ становить близько 50 мільйонів протестантів.

СПЦЕ з’явилося внаслідок підписання Лейєнберзької угоди 1973 року. Воно проголошує, що церкви-учасниці, хоч і мають різноманітні традиції, але проповідують одне Євангеліє. Це звучить просто, але має далекосяжні наслідки: тепер лютеранський пастор може проповідувати з кафедри реформатської церкви, а французький служиткль може керувати громадою у Німеччині.

СПЦЄ (до 2003 р. «Лейєнберзька співдружність Церков») має чітку структуру. Майже кожні шість років Генеральна асамблея визначає основні напрями своєї роботи. У період між Генеральними асамблеями діє Рада з 13 членів, яку очолює Президія з 3 осіб. Офіс організації знаходиться у Відні (Австрія).