«Жити в мирі та з почуттям безпеки – це право кожної людини. Тому ми не можемо залишатися байдужими до того, що стосується наших ближніх», – написали єпископ Єжи Самець та єпископ Ришард Богуш у спільному заклику до збору пожертв для тих, хто постраждав під час путінської агресії в Україні..

Після звернення Єпископа Церкви деякі лютеранські громади в Польщі почали організовувати підтримку, збори пожертв, підготовили місця для прийому людей з України. Квартири та житло пропонували громади або парафіяни з Варшави, Кракова, Вроцлава та багатьох інших міст! Вже п’ятницю, 25 лютого, до Лютеранського центру у Варшаві прибула перша група з України. Інші міста також розпочали приймати біженців.

Загальнонаціональний збір проводить фонд Diakonia Polska, але багато громад збирають предмети першої необхідності і фінансові пожертви самостійно, а також приєднуються до допомоги, організованої у своїх місцевостях.

Першая партія з гуманітарною допомогою, підготовлена Євангельською Церквою Аугсбурзького віросповідання спільно з Diakonia Polska, Євангельським військовим капеланством, німецькою организацією Gustav-Adolf-Werk та лютеранською громадою в місті Сицув, відправилася до України 1 березня. Продукти і предмети першої необхідності, буди доставлені в Луцьк і, завдяки місцевим координаторам, будуть передані тим, хто потребує. На зворотному шляху вони відвезли до Польщі українські родини, які тікають від пекла війни, а один з автобусів залишиться в Україні і служитиме потребам громад НЄЛЦУ і тим, кому вони допомагають.

Завдяки Божому благословенню, гарній роботі польскої прикордонної служби та праці пасторів Рафала Міллєра та Лукаша Стахелека, всі учасники колони та велика група біженців з декількох областей України, яких вивезли з Луцька вже перебувають у Польщі.