В селі Андріївска Бучанського району Київської області розташовувася прилок “Гавань” громадської организації “Дім Милосердя”, яким опікувалась київська Громада Святого Мартіна і відкрила на його базі свій філіал. На початок гострої фази війни там жили 12 безпритульних похилого віку та з інвалідністю і проповідник НЄЛЦУ Сергій Березін.

На початку березня в село зайшли російські війська. Через декліька днів зникли світло та зв’язок. З того часу з “Гавані” не було жодної звістки. Село знаходилося майже на лінії зіткнення, тому вірогідність його руйнації була дуже висока. На превеликий жаль так і сталося.

Коли нарешті село звільнено від окупантів, і з’явилася можливість до нього дібратися, виявилося, що будинок притулку, які багато інших в Андріївці зруйнований. Під завалами загинула жінка… Місцеві жителі підтверджують факти жахливих військових злочинів: розстрілу цівільних, згвалтування дівчат та мародерства.

Будинок притулку зруйнований

Пастор Ігор Шемігон розповідає про підопічних “Гавані”: “Решта ховалися весь цей час в погребах… Їх емоційний стан бажає кращого. Всіх плануємо евакуювати на Західну Україну. Жінки вже в дорозі. Попереду довгий шлях відновлення, який без підтримки друзів і партнерів нам не пройти. Господи помилуй!”

Через активні бойові дії навколо Києва пастор Ігор Шемігон та служіння “Дому Милосердя” перемістилися до Івано-Франківська. Там зараз проживає більшість його підопічних. Орендоване приміщення, яке служіть не лише безпритульним, але й переселенцям з місць, охоплених бойовими діями. Активна співпраця розвиваяється з реформатськими громадами Святої Трійці в Івано-Франківську та Святого Андрія в селі Підгайчики Івано-Франківської області.

Служіння переселенцям в Івано-Франківську

З парафіянами, які ще залишился в Києві та Білій Церкви зв’язок підтримується через інтернет: служіння відбуваються онлайн. Вживу збираєлься лише одна з груп по вивченню Біблії в Києві.