23 грудня в Одеській Лютеранській церкві Святого Павла відкрився традиційний різдвяний ярмарок. Протягом трьох днів одесити та гості міста можуть насолодитися святковим настроєм. Двір кірхи прикрашений дещо скромніше, ніж у минулі роки, але все ж таки створює відчуття тепла і затишку. На ярмарку можна придбати традиційні різдвяні та німецькі страви: ковбаски та випічку, а також прикраси, іграшки та багато іншого.

Під час відкриття ярмарку пастор Олександр Гросс розповів:

«Ми довго думали, проводити ярмарок чи ні, з огляду на обставини. Але все ж таки дійшли висновку, що зараз, як ніколи, людям потрібна радість та надія. І це те, чим ми можемо послужити».

Олександр Гросс на відкритті ярмарку. Фото: І. Назаренко

Громада Святого Павла підготувала насичену культурну програму. На відвідувачів очікують два концерти класичної музики на день, зокрема великий різдвяний концерт 25 грудня. І, звісно, громада проводить два урочисті святкові богослужіння на Святий Вечір 24 грудня та вранці на Різдво 25 грудня. Закривається ярмарок 26 грудня благодійним концертом органної музики.

Церемонія відкриття. Фото: І. Назаренко

«Під час Другої світової війни Вінстон Черчілль, у відповідь на спроби урізати бюджет на культуру, говорив: «Якщо ми не вкладаємо в культуру, тоді за що ми воюємо?» Я думаю, що ці слова, як ніколи, актуальні зараз. І ми раді зробити свій внесок у культурне життя міста» – сказала органістка та заступниця голови Громади Святого Павла Вероніка Струк.

Вероніка Струк. Фото: І. Назаренко

Крім того, у рамках відкриття ярмарку відбулася презентація авторської виставки Олександра Сурілова «Спадщина чорноморських німців». Автор зібрав великий обсяг матеріалів про насичену історію та сучасність німецької громади регіону.

Олександр Сурілов розповідає про виставку. Фото: І. Назаренко

«Чорноморські німці відіграли величезну роль у розвитку Одеси та всього регіону загалом. Серед них були визначні адміністратори, інженери, вчені, підприємці, які зробили великий внесок у всі сфери життя суспільства. І я дуже радий, що ми можемо увічнити їхню пам’ять» – сказав на презентації Олександр Сурілов. Виставку розміщено на першому поверсі Пасторського будинку. Її створено за рахунок коштів, зібраних на минулорічному Різдвяному ярмарку.

Фото: І. Назаренко

За рішенням ради Громади Святого Павла, зібрані кошти будуть направлені на підтримку Збройних Сил України, завдяки подвигу яких проведення ярмарку можливе.