19-27 грудня 2021 року на території Євангелічно-Лютеранської церкви Святого Павла в Одесі – відбулася головна культурна подія сезону – Різдвяний Ярмарок, який складався з багатої культурної та духовної програми.

Відкриття Ярмарку відбуло 19 грудня на четверту неділю Адвенту після урочистого богослужіння на якому було освячено найбільший в Україні штоллен, вагою 92 кілограми, виготовлений у кондитерській GALATERIA з ініціативи організації «Німецька молодь в Одеській області» за підтримки Департаменту внутрішнього розвитку Одеської міської ради.

Цього ж дня представники Книги рекордів України зафіксували рекорд. Кошти від продажу шматочків штоллена будуть спрямовані на встановлення пам’ятної дошки першому садівнику Одеси Гансу Герману, а також закупівлю святкових продуктових наборів для незаможних пенсіонерів.

На відкриття Ярмарку завітали мер Одеси Геннадій Труханов, представник Міністерства закордонних справ Сергій Орлов, почесний консул ФРН в Одесі Олександр Кіфак та представники інших дипломатичних місій, акредитованих в Одесі.

На Ярмарку були представлені як елементи різдвяного столу (глінтвейн, штолени, імбирні пряники), так і традиційні страви німецької кухні (ковбаски на грилі, крафтові сири, брецелі, різноманітна випічка тощо), які можна було придбати за доступними цінами. На Ярмарку продавалися різноманітні різдвяні прикраси (вінки, ялинкові іграшки), вироби ручної роботи (ляльки та інші іграшки, вироби в стилі декупаж) та багато інших приємних дрібниць.

Крім того, в кірсі було розміщено художню виставку, в «арт-дворику» проходили виступи поетів, бардів, народних ансамблів, покази мод, майстер-класи для дітей та дорослих, а також конкурс «Арт-Ялинка», проведений під керівництвом Віолетти Велієвої.

Ярмарок порадував гостей багатою культурною програмою: практично щодня у кірсі відбувалися концерти органної, класичної, народної та сучасної музики. Особливий ажіотаж викликала програма з 4-х концертів Антоніо Вівальді «Чотири пори року», яку 25 грудня виконали органістка церкви Святого Павла Вероніка Струк та скрипалька Олена Єргієва.

Звісно, ​​важливою частиною ярмарку були святкові богослужіння 24, 25 та 26 грудня. На Святвечір особливим сюрпризом для членів та гостей громади став виступ хору Військово-морських сил України, який незадовго до цього записав атмосферне відео у кірсі.

Кошти, зібрані під час Ярмарку, будуть витрачені на створення постійно діючої виставки «Одеські німці». Незважаючи на серйозні антикарантинні заходи (вхід до приміщень здійснювався лише за пред’явленням сертифікату, довідки або результатів тесту), це був наймасштабніший Різдвяний Ярмарок у сучасній історії лютеранської церкви в Одесі.