У День Реформації 31 жовтня 2020 року в приміщенні Лютеранської церкви Святої Катерини в Києві відбулося засідання Синоду НЄЛЦУ. В засіданні взяли участь представники лютеранських громад Києва, Харкова, Донецька, Білої Церкви, Кривого Рогу, Запоріжжя, Бердянська, Полтави, Кременчука, Шостки, Петродолинського, Новоградковки і Зміївкм – всього 23 делегата. Громади Одеси, Миколаєва, Львова, Луцька, Житомира, Вінниці, Дніпропетровська, Херсона, Олександрії та Лозової отримали запрошення на Синод, але на засідання не з’явились.

Синод розпочався з традиційного богослужіння, яке провів єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц. Головним текстом бцло гасло на жовтень 2020 року “І дбайте про спокій міста, куди Я вас вигнав, і моліться за нього до Господа, бо в спокої його буде і ваш спокій”. (Jub Єр.29: 7) і його найближчий контекст. У своїй проповіді єпископ пов’язав ситуацію, в якій опинилися іудеї на початку Вавилонського полону з нинішнім станом речей в Церкві і країні і закликав тверезо, без необґрунтованого  оптимізму дивитися на світ і покластися на наміри Господа.

Богослужіння

Після богослужіння Синод приступив до порядку денного. Зі звітами виступили єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц і президент Синоду Олександр Гросс, освітивши різні аспекти стану церкви і віхи шляху, який вона пройшла за останній рік.

Доповідь пастора Олександра Гросса

Синод затвердив бюджет церкви на 2021 рік, логотип церкви, а також девіз, бачення, місію, цінності і список важливих історичних документів Церкви.

В учасників Синоду була можливість вислухати доповідь кандидата історичних наук Петра Котлярова, про життя і діяльності друга і співробітника Мартіна Лютера упорядника Аугсбурзького Віросповідання Філіппа Меланхтона. Доповідь охоплювала ранній та зрілий періоди його життя і зробила наголос на взаємозв’язку благочестя і освіти. Ці два слова, які на латині звучать як Pietas et eruditio, стали гаслом діяльності Меланхтона, і його значного внеску в культурне і суспільне життя Німеччини і всієї Європи. Після доповіді у учасників Синоду була можливість задати лектору питання і отримати автограф.

Синод закінчився спільною молитвою за ситуацію в Церкві, в країні і за безпечний від’їзд усіх учасників.