З 22 по 24 червня відбулось чергове засідання регіональної групи південно-східної Європи Спільноти протестантських церков Європи (GEKE). Тема цьогорічної зустрічі – «Церква, що служить», яка проходить у рамках навчального процесу GEKE «Церква та демократія». 

Яке завдання лежить перед Церквою в часи пандемії (і не тільки)? З цього духовного роздуму розпочалась робоча частина засідання. Учасники з різних протестантських церков Європи ділились своїм досвідом в різних сферах церковного життя, який хоч і відрізняється в залежності від культурного та релігійного контексту, але має важливу спільну рису – кожної із них торкнулась криза і поставила перед новими викликами. 

Зокрема, Новиця Бранков, пастор Євангелічної Методистської Церкви Сербії та Катерина Ніконорова, секретар єпископа Німецької Євангелічної Церкви України, були запрошені виступити з короткими доповідями про служіння в Церкві та громадах в часи пандемії. 

«У служінні НЄЛЦУ невеликі розміри Церкви дають можливість бути гнучкими – розбитися на домашні групи, організувати онлайн служіння (богослужіння, біблійні, конфірмаційні заняття, лекції та засідання) та використати час карантину для планування освітньої програми для працівників та волонтерів та організації видання нових книг. Також в дияконічній роботі НЄЛЦУ далі намагається підтримувати парафіян в потребі.

Добрим тому прикладом є приготування громадою Новоградківки обідів для малозабезпечених жителів села, та придбання продуктових пакетів для парафіян інших громад при підтримці Мартін-Лютер-Ферайн Баварія. Громади НЄЛЦУ також зібрали першу загально церковну пожертву для праці з бездомними під Києвом. Велика криза є не лише великою проблемою. Вона заохочує Церкву взагалі та кожного її члена зокрема відчути спільність та особисту відповідальність за полегшення скрутного становища іншого, саме в цьому полягає роль Церкви, що служить» – зазначила Катерина у своїй доповіді.