1 серпня єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц відвідав Німецьку Євангелічно-Лютеранську громаду м. Одеса для того, щоб провести богослужіння зі Святим Причастям та головувати на позачергових зборах, яки були ним скликані через кризову ситуацію в громаді.

Через те, що в Одеській Кірсі триває ремонт, богослужіння відбулося в залі Пасторського будинку, де громада багато років збиралася до завершення реконструкції свого храму. Під час богослужіння для вірян виступив дитячий хор Перлини Одеси і заспівав три чудових християнські твори латинською мовою: “Panis Angelicus” С. Франка, “Ave Maria” Й. С. Баха- Ш. Гуно та однойменний твір Дж. Каччіні.

Павло Шварц прочитав проповідь на текст Євангелія від Матвія 7:24-27. “Християнство не є теорією, на яку можна дивитися і оцінювати. Християнство – це перш за все практика. Потрібно повністю зануритися і стати його частиною, щоб побачити результат. І Добра Звістка для всіх в тому, що ніколи не пізно мінятися. Ніколи не пізно отримати не тільки Божу благодать для порятунку, але також і сили для того, щоб змінитися і стати іншим, в тому числі стати іншою спільнотою” – такими словами єпископ надихнув громаду втілювати в життя принципи християнської віри.

Після богослужіння відбулися позачергові загальни збори одеської громади, на яких були присутні 39 з 71 члена. Право голосу, якого були незаконно позбавлені багато одеських лютеран в 2015 році і пізніше, було їм повернено, і збори були правомочними. Павло Шварц доповів про стан справ у НЄЛЦУ, навколо громади та Кірхи. Остання перебуває в поганому стані і потребує реконструкції. Через те, що сотні тисяч гривень були незаконно виведені з бюджету НЄЛЦУ, вона перебуває в важкому фінансовому становищі. Частина громади досі залишається під впливом колишнього керівника Єпископату НЄЛЦУ Сергія Машевського і збирається на богослужіння під його проводом на сходах Кірхи.  Наприкінці єпископ виклав своє бачення шляху вирішення конфлікту і подальших відносин між громадою та Єпископатом.

Збори розширили склад Ради громади і обрали до неї трьох нових членів Юрія Байдельшпахера, Вероніку Струк та Раїсу Рейх. Новообрані члени повинні допомогти відновити працездатність цього органу та налагодити зв’язок з іншими його членами. Також збори обрали новий склад ревізійної комісії та підтвердили повноваження Олександра Жакуна, як диякона для одеської громади.